Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Parker’ın 250 kW’a Varan Güç Değeri ile Sunulan Ac30 Sürücüleri; Esneklik, Güvenilirlik...

Parker’ın 250 kW’a Varan Güç Değeri ile Sunulan Ac30 Sürücüleri; Esneklik, Güvenilirlik ve Basitliği Birleştiriyor

PAYLAŞ

Parker Hannifin, AC30 değişken hızlı AC sürücüler serisini 250 kW çıkış gücüne kadar genişletti. Bu adım, portföye kapalı devre becerisi kazandıran bir puls enkoder geri besleme seçeneği sunmak üzere yapılan yeni güncellemenin ardından geliyor ve Parker’ın müşterilerine AC30 serisi boyunca daha da fazla işlevsellik sunma vaadini vurguluyor.

Esneklik, güvenilirlik ve basitlik, uygulamanın ihtiyaçlarına göre farklı kasa boyut seçeneklerine sahip AC30’un temel tasarım özellikleri. Açık döngülü pompa ve fanlardan kapalı devreli proses hattı uygulamalarına kadar olağanüstü kontrol seviyeleri sağlanabiliyor. İster AC indüksiyon ister sabit mıknatıslı (PMAC) servo motorlar olsun, güvenilir ve hassas motor hızı kontrolünün temel talepler olduğu her yerde, endüstrinin kapsamlı ve maliyet etkin bir çözüm için AC30’dan başkasına bakmasına gerek yok.

Dahili enerji izleme özelliği sunan AC30 serisi, müşterilerin motor hızını değişken uygulama talepleri ile eşleştirmesine olanak tanıyarak elektrik kullanımını azaltmaya imkan veriyor. Sağladığı para tasarrufunun yanı sıra, motorlar, pompalar, fanlar ve kanal veya boru gibi yardımcı ekipmanların mekanik ömrü uzuyor.

Basit tasarımına karşın, genişletilmiş AC30 serisinde işlevsellikten ödün verilmedi. Örneğin kullanıcılar, birçok farklı uygulamalar için entegre makroların avantajlarından faydalanırken Codesys-tabanlı Parker Sürücü Geliştirme (PDD) yazılım aracı, önceden ayrı bir PLC gerektirebilecek sürücü içinde sofistike PLC işlevselliğinin oluşturulmasına olanak tanıyor. Ayrıca esneklik ve yüksek modülarite de Profinet, Profibus ve EtherCAT gibi çok çeşitli iletişim protokollerinin ve I/O modüllerinin kolaylıkla eklenebilmesini sağlıyor.