Ana sayfa Hot topıcs/Güncel PRYSMIAN GROUP’tan “ÜRETİM AKADEMİSİ”

PRYSMIAN GROUP’tan “ÜRETİM AKADEMİSİ”

PAYLAŞ

Türkiye’deki 50.yılını başarılı projelere imza atarak geride bırakan Prysmian Group Türkiye Üretim Akademisi ismi altında yeni bir girişimi daha hayata geçirdi. Bugüne kadar ileri teknoloji uygulamaları, Türkiye’de akredite olan ilk Ar-Ge laboratuvarları, tecrübeli ekibi ve üst düzey bilgi birikimi ile dikkat çeken Prysmian Group Türkiye, tüm deneyimlerini, Mudanya’daki fabrikasında faaliyete geçirdiği Akademi’de sunuyor.

Prysmian Group Türkiye ve Prysmian Group’un diğer ülkelerde faaliyet gösteren çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik olan, geleceğin üretim müdürlerinin ve fabrika direktörlerinin keşfedilmesi ve yetiştirilmesini amaçlayan Üretim Akademisi, sektöre yapılan yeni bir yatırım niteliği taşıyor.

Prysmian Group ve Prysmian Group Türkiye’nin, çeşitli konularda bilgi ve deneyime sahip, küresel ve yerel uzmanları tarafından verilecek olan  eğitimler katılımcıların görevlerine ve deneyimlerine göre tasarlanmış, Üretim Esasları, İleri Üretim ve Üretimde Mükemmellik programları olmak üzere üç ana  başlıkta toplanıyor.

Üretim Akademisi’nde ilk eğitim, 18 Ocak 2016 tarihinde Mudanya fabrikasında başladı. Eğitimler; Proses,Üretim, Kalite Mühendisleri, Verimlilik Uzmanları, Üretim Planlamacıları, Bakım Uzmanları gibi 1–3 yıl arası kablo deneyimine sahip ve üretim alanındaki yetkinliklerini, yaklaşım ve performanslarını pekiştirmek ve geliştirmek isteyen orta kademe üretim personeli için tasarlandı. Toplamda üç hafta sürecek eğitimler, 11 aya yayılacak. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelecek olan katılımcılar, Üretim Esasları eğitimini birlikte tamamladıktan sonra üç gruba ayrılarak, İleri Üretim ve Üretimde Mükemmelik eğitimlerini,  iş başında, uygulamalı olarak  alma imkanına sahip olacaklar.

Eğitimin amacı; en iyi iç uygulamaları paylaşabilen ve hayata geçirebilen güçlü, uzmanlardan oluşan bir topluluk  yaratarak, Grubun üretim, bilgi, kültür ve terminolojisini geliştirmek olarak belirlendi. Katılımcıların bilgilerini zenginleştireceği diğer konular ise; KPI (Temel Performans Göstergeleri), Proses ve Malzeme Kontrol, Mavi Yaka Yönetimi, Sürekli Gelişim, Araçlar ve Yöntemler, En İyi Uygulamalar ve Verimlilikler, Bakım ve Makine, Maliyet Yönetimi ve Fonksiyonlar Arası bilgi.

Prysmian Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Mudanya Fabrika Direktörü Halil Kongur, Grup’taki 35 yıllık deneyimiyle Üretim Akademisi ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Prysmian Group Mudanya fabrikasının, Grubun üretim eğitimi için mükemmellik ve uzmanlık merkezi olmasından, ayrıca gerek Türkiye’den gerek yurtdışından global operasyon uzmanlarının eğitim verecek olmasından gurur duyuyoruz. Prysmian Group’u hem ürünleri, hem tedarikteki başarısı için tercih eden müşterilerin memnuniyetiyle de ilgili olmaları açısından operasyonlar giderek daha hassas bir konu haline geliyor. Tüm bu nedenlerle Üretim Akademisi, hem Türkiye operasyonunda çalışan bizler, hem de şirket için, büyük bir kazanç olacaktır. Şimdi lider bir kablo şirketi olarak çalışmaya, gelişmeye ve başarılı olmaya ederken güçlü bir referans noktamız oluşturulmuştur.

Prysmian Group Operasyon Direktörü Andrea Pirondini ise; “Şirketimizin gelecekteki başarısı, gerek kuruluş, gerekse bireyler olarak ilerleyebilme, öğrenebilme ve gelişebilme kabiliyetimize bağlı. Biz de bu Akademiyi, mükemmelliğe götürebilecek en iyi üretim becerilerine odaklanmak için geliştirdik” diye konuştu.