Ana sayfa new products/Yeni Ürünler PVD T-PAT 500 Serisi Patlaç Valfler

PVD T-PAT 500 Serisi Patlaç Valfler

PAYLAŞ

PVD Patlaç Valfler, basınçlı havanın çabuk bir şekilde boşaltılarak şok hava darbesi oluşturması istenen sistemler için geliştirilmiş bir çeşit solenoid valftir. Patlaç Valfler , hava pilot kontrollü olup teknik açıdan çabuk ve yüksek hava akış elde edebilmek için giriş ve çıkış bağlantıları 90° açı yapacak şekilde üretilmiştir. Bu özelliği ile havayı darbe (şok) şeklinde gönderir.
PVD Patlaç valfleri normalde kapalıdır.Enerji verildiğinde açılır. Şoklama olayı 100-150 msn (hava tüketiminde tasarruf açısından önemli) enerji verilerek gerçekleştirilir. Diyaframlı solenoid valfler, çalışma prensibine göre basınç farkı oluşmadan açma kapama işlevini ( bobinleri enerjili olduğu halde ) yerine getiremezler. Bu nedenle Patlaç Valfin açma – kapama işlevini yapabilmesi için girişine uygulanan basınç min. 0.5 bar olmalıdır.

patlac3PVD Patlaç valflerin gövdesi alüminyum malzemeden yapılmış olup metal enjeksiyon yöntemiyle üretilmiştir. Diyaframları naylon takviyeli Neoprendir. Bağlantı biçimleri; dişli, rekorlu ve flanşlı olabilmektedir. PVD Patlaç valfler ¾” ve 1” ölçüsündekiler tek diyaframlı , 11/2” ölçüsündekiler ise çift diyaframlıdır. Ölçüleri ¾” , 1” , 1 ½” bağlantı yapılabilecek şekilde farklı ebatlara sahiptir. PVD Patlaç valfler, zaman röleleri ile kumanda edilebilirler. Zaman röleleri 1…..99 adet çıkışlı, koruyucu bir kutu içinde , patlama ve bekleme süre aralığı ayarlanabilir özelliklerinde üretilebilmektedir.

Pek çok sanayi kolunda,filtrelerde ve silolarda kullanılan PVD Patlaç valflerinin en yaygın kullanıldığı sanayi kolları :
Çimento, seramik, boya , toprak , termik santraller, beton santralleri,deterjan, makina , cam,demir-çelik, kimya ve gıda sanayileri vs. dir. Jet filtre ( torbalı filtre ) sistemlerinde biriken tozları silkelemek veya bunkerlerdeki toz maddelerin tortulaşmasını önlemek amacıyla kullanılır. PVD firması Solenoid valf, Pnömatik Aktüatör, Patlaç Valf, Pistonlu Vana,Sınır Şalter Kutusu (Switchbox) ve Otomatik vanaların üretimini yapmaktadır.Ayrıca proses ölçü ve kontrol cihazları konusunda temsilcilikleri vardır ve pek çok ürünü müşterilerine sunmaktadır.