PAYLAŞ

Rockwell Automation Türkiye, Türkiye Madenciler Derneği ile birlikte Cisco’nun da katkılarıyla maden sektörünün geleceği ve teknolojik gelişmeler üzerine bir panel gerçekleştirdi.

Steigenberger Hotel Maslak’ta gerçekleşen panele konuşmacı olarak; Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Atılgan Sökmen, Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan, Orta Doğu Bölge Direktörü Neil Enright, Maden Sektörü EMEA Bölgesi Direktörü Hein Hiestermann, EMEA Bölgesi Maden Endüstri Lideri Marc Gillis, Cisco Middle East IOT Bölge Müdürü Alper Erdal, Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, Turgay Alptekin (Meta Nikel – Elektrik Bakım ve Otomasyon Müdürü), Murat Ömüral (Demir Export – Bilgi Teknolojileri Müdürü), Figen Demirhan (Esan Eczacıbaşı – BT Müdürü), Serdar Ergün (Tüprag Madencilik – Maden Mühendisi) katıldılar. Panelde Rockwell Automation’ın sektörel çözümleri, uygulama örnekleri, güvenlik optimizasyonu gibi konular ön plana çıktı.

İlginin yoğun olduğu panelde Rockwell’in sektörel uzmanları; sektördeki global gelişmeleri ve Rockwell’in sektörel çözümlerini katılımcılarla paylaştılar.

Son dönemde Endüstri 4.0 ile ilgili bir çok etkinlik düzenlendiğini fakat sektörel bazda konunun ele alınmadığını gözlemlediklerinin altını çizen Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan şunları söyledi; “Endüstri 4.0 ile ilgili genel seminerler, toplantılar düzenleniyor fakat sektörlerin ihtiyaçları çok konuşulmuyor. Biz bu toplantıyla madencilik sektörü için daha derinlemesine bir analiz yapalım istedik. Dünyada neler yapıldığını, teknolojinin hangi seviyede olduğunu anlatmak, sektör temsilcilerinin de deneyimlerini dinlemek istedik. Ülkemizin maden sektörü için çok önemli olduğunu düşündüğüm bir çalışma grubu şeklinde bir toplantı gerçekleştireceğiz. Endüstri 4.0 raftan satın alınarak bir yere monte edilebilecek bir sistem değildir. Faklı ihtiyaçlar için farklı çözümler gerekiyor. Yol almak için de karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak çok önemli. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ederim.”

www.rockwellautomation.com