Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Schneider Electric, AVEVA, Lenovo ve Stratus ile Stratejik İş Ortaklıklarını Büyütüyor

Schneider Electric, AVEVA, Lenovo ve Stratus ile Stratejik İş Ortaklıklarını Büyütüyor

PAYLAŞ

Schneider Electric, IT ve OT’nin yakınsamasını ele almak üzere lider teknoloji şirketleriyle iş ortaklıklarını büyüttüklerini duyurdu. Entegre endüstriyel edge bilişim çözümleri oluşturmak için sistem entegratörlerini IT çözüm tedarikçileriyle bir araya getiren genişletilmiş iş ortaklıkları, üç programın ortaya çıkmasını sağladı; AVEVA ile birlikte geliştirilen yeni referans tasarımları, sistem entegratörleri için bir öğrenme yöntemi olan Lenovo ve Stratus’tan entegre çözümler ve Schneider Electric Exchange kapsamındaki fırsatları öğrenmek ve paylaşmak için iş birliğine dayalı bir çevrimiçi topluluk. Schneider Electric’in bu endüstriyel edge programları, sistem entegratörlerine değerlerini son kullanıcıya kadar genişletme ve böylece müşterilerin endüstriyel dijital dönüşümlerini sağlama olanağı veriyor.

Konuyla ilgili konuşan Schneider Electric Endüstriyel Otomasyon Kıdemli Başkan Yardımcısı Philippe Rambach, “Akıllı fabrika, daha da akıllı hale geliyor. Genişlettiğimiz iş ortaklıklarımız ve yeni endüstriyel edge programlarımız, sistem entegratörlerine alan uzmanlıklarından yararlanarak IT/OT yakınlaşması uzmanı olma ve müşterilerinin bu ihtiyaçlarını karşılama konusunda destek veriyor. Akıllı üretimin, IT teknolojilerini benzeri görülmemiş bir şekilde endüstriyel alanlara doğru sürüklediğini biliyoruz. Şirketler yapay zeka, robotik işleme otomasyonu ve çok daha fazlasından faydalandıkları süreçte, gizliliği ve güvenliği sağlayıp veri ve bant genişliği gerekliliklerini ele alırken gecikmeyi azaltmak ve esneklik için edge bilgi işlem çözümlerine ihtiyaç duyacaklar.” dedi.

Endüstriyel Edge Nedir?

Endüstriyel operatörlerin artan otomasyonun avantajlarından faydalanmak için, yapay zeka, HD kameralar ve diğer Endüstri 4.0 teknolojilerinin gerektirdiği esnekliği ve hızı sağlamak amacıyla sadece bulut teknolojisine güvenmeleri mümkün değildir. Yerel edge veri merkezleri, ağ üzerindeki uç noktaları etkinleştirmek üzere coğrafi olarak birbirinden uzak konumlarda yer alan IT altyapı tesisleridir. Üretim tesisi ya da dağıtım merkezi gibi endüstriyel ortamlarda bulunduğu zaman, bu uygulama “endüstriyel edge” olarak adlandırılır.

ARC Advisory Group Başkan Yardımcısı Craig Resnick, “endüstriyel edge” kavramanı endüstriyel otomasyonun en hızlı büyüyen segmentlerinden biri ve dijital dönüşümü etkileyen temel bir faktör olarak açıkladı. Resnick; “Mümkün olan en kısa yatırım geri dönüşünü elde etmek için üreticiler varlık performansını doğru şekilde ölçmeli, sorunlu alanları hızlı biçimde tanımlamalı ve operasyonlarını büyük ölçüde artıracak önemli değişiklikleri gerçek zamanlı olarak yapmalıdır. Bu önemli veri alımı, endüstriyel edge üzerinde gerçekleşir, bu verilerin gerçek zamanlı analizi yapılır ve bunlar akıllı bilgilere dönüştürülür. Ardından gecikme ve üretim ortamları için üreticilerin endişelerini ele alırken bulutla ve tüm kuruluş bünyesinde paylaşılır.” ifadelerini kullandı.

Yeni Endüstriyel Edge Programları

Schneider Electric Secure Power İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Pankaj Sharma yeni endüstriyel edge programlarını, “Schneider Electric’in kapsamlı iş ortağı ekosisteminin hem IT hem de OT sistemlerinde benzersiz olması, rekabet konusunda eşsiz bir avantaj sağlıyor. İş ortağı ekosisteminin gücünü edge konusundaki uzmanlığımızla ve teklifimizin genişliğiyle birleştirdiğiniz zaman, ortaya sistem entegratörleri ve IT çözüm tedarikçileri için harika bir üçlü çıkıyor.” şeklinde açıkladı.

Tasarım sürecini sadeleştirmek için önde gelen edge teknolojilerini entegre eden referans tasarımlar

Schneider Electric, AVEVA ile geliştirilen, Lenovo ve Stratus çözümlerinin de dahil olduğu yeni endüstriyel edge referans tasarımlarını tanıttı. Referans tasarımları, Schneider Electric’in Yerel Edge Konfigüratörü kapsamında mevcut ve isteğe göre özelleştirilebiliyor. Bu yeni tasarımlar, endüstriyel edge başarısında temel bir faktör. World Wide Technology, sevkiyat öncesi teknoloji platformlarını ve cihazlarını önceden konfigüre etme becerisinin dağıtım hızını yükselttiğini, saha mühendisliği maliyetlerini %25-40 oranında azaltabildiğini, sipariş işleme hızını %20 artırabildiğini ve bakım maliyetlerini %7 azaltabildiğini belirtiyor.

Referans tasarımlar, endüstriyel otomasyondaki en yaygın kullanım durumlarına bağlı olarak, herhangi bir edge ortamı için tamamen özelleştirilebilir, önceden entegre edilmiş EcoStruxure Mikro Veri Merkezi çözümleriyle pazarlama riskini ve süresini düşürüyor. Sistem entegratörleri, IT departmanları tarafından talep edilen standartlara göre tasarlanmış, tamamen onaylanmış ve güvenli çözümler sayesinde yazılım ve çözümlere odaklanmak için zamandan tasarruf edebiliyorlar.

Sistem entegratörlerinin endüstriyel edge bilişimin yeni gereksinimlerini karşılayabilmesi için profesyonel geliştirme yöntemi

Edge bilişim, endüstriyel alan için, sistem entegratörlerine iş modellerini büyütmeleri ve hem OT hem de IT gereksinimlerinde danışman rollerini oluşturmaları için yeni bir fırsat sunan ve giderek büyüyen bir trend. Bu yeni öğrenme programı, sistem entegratörleri için EcoStruxure Mikro Veri Merkezi ve EcoStruxure IT çözümleri üzerinde edge açısından en yaygın sorunları nasıl çözebileceklerini içeren kapsamlı bir dijital eğitim serisi içeriyor. 14 oturumdan oluşan bu gelişim programı, kullanıcılara eksiksiz IT/OT yakınsaması çözümleri sunmak üzere referans tasarımlardan ve IT çözüm tedarikçilerinden nasıl faydalanabileceklerine dair bilgi vermek üzerine odaklanıyor. Sistem entegratörleri, bu dijital eğitim serisine Schneider Electric Alliance İş Ortağı Portalı aracılığıyla bağlanabiliyor.

İş fırsatlarını artırmak ve iş birliğini geliştirmek için “Endüstriyel Edge Değişim Topluluğu”

Schneider Electric Exchange üzerinde tasarlanan yeni Endüstriyel Edge Topluluğu, sistem entegratörlerinin edge sertifikalı IT çözümü tedarikçilerini kolayca tanımlamasına ve bunlarla etkileşim kurmasına imkan veriyor. Ayrıca Exchange platformu, Alliance Sistemi Entegratörlerini Schneider Electric’in Edge sertifikalı IT Kanalı iş ortaklarıyla eşleştiren bir araç da sunuyor.

Schneider Electric’in 67 ülkede 1.000’den fazla endüstri lideri Alliance Sistemi Entegratörü iş ortağı programı kapsamında dünyanın dört bir yanında edge bilgi işlem çözümlerini oluşturmak, uygulamak ve hizmet sunmak için sertifika sahibi 400’den fazla IT çözüm sağlayıcısı bulunuyor.