Ana sayfa OTOMASYON OKULU SINAMICS Perfect Harmony GH180 Orta Gerilim Değişken Frekans Sürücüler

SINAMICS Perfect Harmony GH180 Orta Gerilim Değişken Frekans Sürücüler

PAYLAŞ

Siemens AG tarafından 1994 yılında piyasaya sürülen Robicon Perfect Harmony sürücüler, yaklaşık 21 yılın sonunda dünya çapında 10.000 adetten fazla kurulu sisteme ulaştı ve ürünün ismi 1 Ocak 2014 itibarıyla SINAMICS Perfect Harmony olarak değişti. Bugün dünyanın en fazla kullanılan sürücü sistemi olan SINAMICS Perfect Harmony GH180 orta gerilim değişken frekans sürücüler (VFD), endüstriden,  petrol ve gaza ve enerji üretimine kadar geniş bir alanda yürütülen kritik süreçlerde gereken güvenilirliği sağlamakta yardımcı oluyor. Endüstrinin en kapsamlı sürücü ürünleri ailesi SINAMICS’e dahil olan Perfect Harmony, yüksek performanslı entegre sürücü çözümlerinin sınırlarını genişletiyor.

SINAMICS Perfect Harmony sürücü, 80 farklı tipte pompa, 34 farklı tipte fan ve bir dizi farklı kompresörü de içeren kapsamlı bir aralıktaki endüstriyel uygulamalarla oluşan tecrübesini, mümkün olan en yüksek güvenilirliği sağlamak üzere kullanıyor. Kritik uygulamalarda optimum seviyede verimlilik, beceriklilik ve proses elverişliliği sağlamak için hemen hemen her motor SINAMICS Perfect Harmony ile birlikte kullanılabiliyor veya bu sürücü tarafından desteklenebiliyor.

SINAMICS Perfect Harmony sürücüleri, başka hiçbir sürücünün ulaşamadığı güvenilirlik seviyesinde Advanced Cell Bypass özelliği taşıyor. Bu güvenilir arıza önleyici, sürücünün arızalı hücreleri baypas etmesini sağlarken voltaj çıkışının dengesini her zaman koruyor. Bir bozulma durumunda, sisteme entegre edilmiş ProToPS™ (Süreç Toleranslı Koruma Stratejisi) teknolojisi uyarılara dair hiyerarşik bir sistem sunuyor ve bu da operatöre konuyu değerlendirmesi ve sistemin kapanmasını engellemek için uygun yanıtlar sunması için zaman kazandırıyor. Bu özelliklerin yanında 200.000 saat MTBF (arızasız geçen ortalama süre) sağlaması da SINAMICS Perfect Harmony’nin güvenilirliğini destekliyor.

Perfect Harmony GH180 ile Kritik Uygulamalarda Yüksek Güvenilirlik

SINAMICS Perfect Harmony GH180 orta gerilim değişken frekans sürücüdeki her bir bileşen, verimliliği maksimize etmek ve endüstriyel süreci diğer sürücülerin yapamayacağı bir şekilde korumak üzere tasarlandı. Hem sıvı soğutmalı hem de kompakt hava soğutmalı konfigürasyonlarla dizayn edilen SINAMICS Perfect Harmony GH180 VFD, en çok ihtiyaç duyulan uygulamalarda üstün beceri, verimlilik ve proses elverişliliği sağlıyor.

17 yılı aşkın süredir farklı ortamlarda test edilen ve sürekli geliştirilen SINAMICS Perfect Harmony GH180, kritik uygulamalar için eşsiz bir güvenilirlik sağlıyor. Tüm bunların yanında günümüzde nükleer gibi çok zorlu bir endüstride kullanıma uygun olan tek sürücü de SINAMICSS Perfect Harmony GH180.

Siemens, kritik süreçlerde kanıtlanmış güvenilirliğini artırmak üzere SINAMICSS Perfect Harmony GH180’i 50’nin üzerindeki patentli teknolojiyle donattı. Sürücünün modülaritesinin yüzde 99,99 oranında erişilebilirlikle ölçeklendirilebilir bir çözüm sağlaması, daha yüksek verimlilik ve sürücünün yaşam döngüsü üzerinde belirgin oranda düşük bir toplam sahip olma maliyeti anlamına geliyor.

Benzersiz Tasarım

Geleneksel sürücüler genellikle beş ek bileşene ihtiyaç duyar: Uyumlu bir filtre, güç faktörü doğrulaması, dönüştürücü, güç dönüştürücüsü ve motor filtresi. Ancak SINAMICSS Perfect Harmony GH180 sıra dışı bir tasarıma sahip: Entegre sisteminin gerektirdiği bileşenler yalnızca bir topoloji izolasyonu ve bir güç dönüştürücüsü.

SINAMICS Perfect Harmony GH180, normal çalışma hızlarında güç faktörünün 0,95’in üzerine çıkması için dışarıdan bir güç düzeltme kapasitesine bile ihtiyaç duymuyor. Sürücünün ‘hepsi bir arada’ tasarımı, hızlı ve kolay kuruluma imkan tanıdığı için maliyet ve aksama süreleri azalırken proje esnekliği artıyor.

Siemens, SINAMICS Perfect Harmony GH180’nin tam entegre VFD sistemlerini tüm bileşenlere kolay erişebilmesi için optimize etti, böylece sürücü sürekliliği sadeleştirildi ve arıza süresi sınırlandırıldı. Her sürücü, entegre bir izolasyon dönüştürücü, güç elektronikleri ve bir soğutma sistemi içeriyor ve böylece -0° C’den +50° C’ye kadar olan ısıları tolere edebiliyor. Dayanıklı tasarımı sayesinde sürücü kabinleri en zorlayıcı endüstriyel gereklilikleri karşılayabiliyor ve en sert hava koşullarıyla başa çıkabiliyor.

Fırın sürücülerinden dikey bilyeli öğütücülere, çamur pompalarına ve ekstrüderlere kadar her uygulama, süreç gelişimini optimize etmek için SINAMICS Perfect Harmony GH180 VFD ile birleştirilebiliyor veya desteklenebiliyor.

Kanıtlanmış Güvenilirlik

 • 17 yılın üzerinde test ve iyileştirme
 • Yüzde 99,99 oranında erişilebilirlik
 • Gelişmiş hücre baypası
 • Enerji verimli operasyon
 • Modüler seri-hücreli topoloji
 • Mükemmele yakın sinüzoidal çıkış
 • Yedek soğutma pompaları veya üfleyici fanlar
 • ProToPS™ süreç koruma
 • Yüksek verimli IGBT teknolojisi
 • Nükleer uygulamalarda kullanılan tek sürücü
 • Hız aralığı boyunca >0,95 güç faktörü

 

Ugraş Yıldız

Product Market Manager

Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ugras.yildiz@siemens.com