PAYLAŞ
eledyne Technologies Incorporated’in bir parçası olan Teledyne FLIR, bugün Güney Kore merkezli bir video güvenlik ve termal görüntüleme IP kamera şirketi Eye on Cloud (EOC) Tech, EOC’nin, erken yangın tespiti (EYT) kamera ailesinde Teledyne FLIR Lepton® radyometrik termal kamera modülünü kullanacağını duyurdu. EOC, söz konusu EYT kameralarını, Thermal by FLIR iş birliği çerçevesinde piyasaya sürüyor.

HI1612-OH ve HI1612-MW serisi kameralar, elektrikli araç (EV) şarj istasyonları ve diğer kritik altyapı, güvenlik ve tesisler için farklı çözünürlüklerde kesintisiz izleme kabiliyeti sunuyor. Temassız sıcaklık ölçümü özelliği olan FLIR Lepton, bu özelliğiyle herhangi bir tutuşma gerçekleşmeden de sıcaklığın değiştiğini görebiliyor, bu sinyal de bir alarm sistemini tetikleyebiliyor. EOC’un ONVIF uyumlu EFD kameraları, geleneksel yangın detektörlerine kıyasla daha çabuk alarm veriyor, bu da itfaiyenin yangın potansiyeli bulunan bir duruma daha kısa sürede ve daha etkili müdahale etmesini sağlıyor.

Teledyne FLIR Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Walters, konuyla ilgili şunları söyledi: “Thermal by FLIR programını müşterilerimizin yeni ve gelişmekte olan uygulamalar için yenilikler yaratmasına destek olmak amacıyla ortaya koyduk. EOC Tech’in EV şarj istasyonları ve diğer yapılı çevreler için erken yangın tespiti üzerine yaptığı çalışma, FLIR Lepton ve Thermal by FLIR programı için doğal bir iş birliği oldu.”

Thermal by FLIR programı, orijinal ekipman üreticilerinin (OEM’ler) Teledyne FLIR termal kamera modüllerini ürünlerine entegre etmelerini destekleyen ve yenilikler içeren ürünlerin piyasada tutmasına yardımcı olan, iş birliği esaslı bir ürün geliştirme ve pazarlama programıdır.

EOC Tech CEO’su Dong Gyun Shin, EYT kamera ailesi için şöyle konuştu: “Ofis binaları ve alışveriş merkezleri gibi yerlerin EV otopark alanları yöneticileri, binalar ve trafolar, can ve mal için tehdit oluşturabilecek yangınları daha iyi tespit edebilecek çözümlere ihtiyaç duyuyor. Thermal by FLIR programı kapsamında geliştirdiğimiz çift bantlı hem görünür spektrum hem de kızıl ötesi EYT kamera sistemleri, nispeten düşük maliyetli ancak ateşlenmeden önce potansiyel yangınları tespit etmede etkili bir yöntem sunuyor.”

Lepton hakkında detaylar için buraya tıklayın ve program hakkında ek bilgi için Thermal by FLIR sayfasını ziyaret edin.

EOC Tech ve EFD sistemleri hakkında daha fazla bilgi için https://www.eoctech.net adresini ziyaret edin.