Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Yeni Allen-Bradley Kontrolör, Operatörleri Daha İyi Üretim Kararları Vermeleri İçin Yönlendiriyor

Yeni Allen-Bradley Kontrolör, Operatörleri Daha İyi Üretim Kararları Vermeleri İçin Yönlendiriyor

PAYLAŞ

Rockwell Automation’ın sunduğu yeni Allen-Bradley CompactLogix 5480 kontrolör ile endüstride çalışanlar üretim akışını daha iyi kavrayabilir ve daha fazla tam ve doğru bilgi ile işletme kararları alabilirler. Kontrolör bir Logix PAC ile Microsoft Windows 10 IoT Enterprise işletim sistemini tek bir platformda birleştirerek çalışanların makine verilerini kaynağında görmesine olanak sağlıyor.

Rockwell Automation Kontrolörler Global Ürün Müdürü Jason Shaw konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Kontrolör ham makine verisini toplayıp bunu çalışanlara faydalı bilgi olarak hem de makine düzeyinde geri veriyor. Bu kararları oluştukları yerin yakınında geri besleyebilmek çalışanların daha akıllı ve hızlı operasyon kararları almalarını sağlıyor. Sonucunda da sorunlara daha iyi reaksiyon gösterebiliyor ve bu sayede Connected Enterprise’ın verimini artırabiliyorlar.”

Kontrolör makine seviyesinde gerçek zamanlı veri toplayarak gecikme süresini azaltabiliyor. Kullanıcılar kontrol verisini kaynağında görüntüleyebiliyorlar, diğer bilgiler ise şirket veya cloud ile paylaşılabiliyor. Windows uygulamalarını yerinde işletebilmek de üretim katında ayrı bir PC ihtiyacını düşürebiliyor ve makinenin kapladığı alanı küçültüyor.

LNS Research Başkanı ve Şef Analisti Matthew Littlefield Endüstriyel IoT teknolojisi kullanan şirketlerin artık cloud veya üretim katı mimarileri arasında bir seçim yapma lükslerinin olmadığını söyledi ve şöyle devam etti: “İkisine de ihtiyaç var. Kontrol sistemi verilerine makine düzeyinde erişim kabiliyeti ve cloud’daki içgörülere erişimle birlikte birçok şirketin istediği hızlı karar verme süreci gerçekleşir.”

CompactLogix 5480 kontrolör 150 farklı eksen harekete kadar uygulamaları destekleyebiliyor. Bu da CompactLogix 5480 kontrolörü daha basit mimari ve daha küçük kaplama alanına ihtiyaç duyan büyük ambalaj, dönüştürme, baskı ve web uygulamaları için en uygun seçenek yapıyor. Kontrolör ayrıca makine hammadde kullanımını iyileştirmek için daha hızlı tarama-süresi ve hareket kontrol döngüleri güncellemelerini yapabiliyor.

Yeni kontrolör aralarında kullanıcı doğrulama ve yetkilendirme, görev temelli erişim ve dijital imzalı şifreleme de olan çoklu güvenlik fonksiyonlarına sahip. Ve Windows işletim sistemi kontrol motorundan bağımsız şekilde çalıştığından işletim sistemindeki herhangi bir aksama makineyi ve hat kontrolünü etkilemez.

www.rockwellautomationtr.com.tr