Ana sayfa OTOMASYON OKULU Yeni Materyal nobrox Sızdırmazlık ve Mühendislik Bileşenleri için Tasarım Özgürlüğünü Artırıyor

Yeni Materyal nobrox Sızdırmazlık ve Mühendislik Bileşenleri için Tasarım Özgürlüğünü Artırıyor

PAYLAŞ

Parker-Prädifa, nobrox®‘u geliştirdi: Farklı endüstriyel ürünlerde ve tüketici ürünlerinde mühendislik bileşenlerine uygun olduğu gibi sızdırmazlık teknolojisinde yeni olanaklar yaratan çok yönlü ve yeni bir malzeme.

Malzeme mükemmel aşınma direnci, kimyasal direnç, dayanıklılık, güvenilirlik, montaj kolaylığı ve ekonomik avantajlar sunuyor.

Geniş Uygulama Çeşitliliği

nobrox®, hidrolik ve diğer birçok sızdırmazlık teknolojisi uygulamasının yanı sıra, otomotiv imalatından gıda ve farmakolojik üretimine kadar çeşitli endüstriyel ekipman ve tüketici ürünlerinde sızdırmazlık işlevi olmayan mühendislik bileşenleri için sızdırmazlık, kılavuz ve şekil değiştirmeyen elemanlar için uygundur.

Malzeme, benzersiz özellik kombinasyonu sayesinde büyük tasarım özgürlüğü sunuyor. Üstün aşınma direnci, ortam direnci, geçirgenlik özelliklerinin yanı sıra mükemmel dayanıklılık, kolay, sağlam montaj, çeşitli işlevlerin Sistem entegrasyonu (örneğin, sızdırmazlık, kılavuz, taşıyıcı/muhafaza elemanı), Ekonomi nobrox® uygulama profiline bağlı olarak PA, POM, PE vb. için çekici bir alternatif sunuyor.

Diğer Malzemelerle Kıyaslandığında Temel Özellikleri

Mühendislik bileşenleri için, poliamidlerle kıyaslandığında iki temel farkla benzer görünmektedir. nobrox®‘un su emiciliği önemli oranda düşüktür ve nihai uzaması çok daha yüksektir. Sonuç olarak, nem emiciliğinde farklılıklara neden olabilecek değişiklik olmadığı için nobrox® bileşenlerinin boyut kararlılığı daha yüksektir. Ek olarak, ağır veya ani yüklere daha dayanıklıdır. Oldukça dayanıklı olan PEEK plastikler ile kıyaslandığında, nobrox® çok daha esnektir. PEEK’ten daha düşük maliyetli olan nobrox® “hafif PEEK” olarak anılabilir. Aynı şekilde nobrox® eşit derecede yüksek performans ve nispeten yüksek maliyetli bir malzeme olan PEEK ile benzer avantajlar barındırıyor.

Uygulamaya Özel Değişiklik ve Ekonomi

Yeni nobrox® malzeme ailesinin bileşenleri sürtünme, basınç ve sıcaklığın yanı sıra ortam direnci gibi önemli müşteri gereksinimlerine hassasiyetle uyarlanabilir. Sızdırmazlık ve mühendislik bileşenleri, müşteri için avantaj sunan maliyet/yarar oranı ile son derece uygun maliyetli bir imalat süreciyle üretilebilir. Kullanıcı için diğer maliyet avantajları ise uzun kullanım süresi ve nobrox®‘tan üretilen sızdırmazlık ve mühendislik bileşenlerinin sağlam ve kolay montajıdır.

www.parker.com.tr