PAYLAŞ

Ağ ve internet teknolojileri sağlayıcısı ZyxEL, sunduğu ürün ve servislerin yanında bu çözümlerde kullandığı güvenlik standartlarıyla da göz doldurmaya devam ediyor. Bu durumun son örneği ise ZyXEL’in ICSA Laboratuarları tarafından verilen 15 Yıllık Veri Güvenliği Test Mükemmeliyeti (EIST) Ödülü’ne layık görülmesi oldu.

Ödül töreninde konuşma yapan ICSA Laboratuarları idari yöneticisi George Japak, “ICSA Laboratuarları Veri Güvenliği Test Mükemmeliyeti (EIST) Ödülü, ZyXEL’in kalite yükseltme süreçlerine kendi adamışlığının bir kanıtıdır,” dedi ve ekledi: “Veri güvenliği testlerini gerçekleştirmek ve sertifika almakla yetinmeyip bu sertifikayı kalıcı hale getirmek ve bir adım öteye taşımaya çalışmak; son derece ciddi bir bütçe, kaynak ve disiplin gerektirmektedir. Buradaki amaç hem son kullanıcıların hem de tüm güvenlik ekosisteminin fayda göreceği geliştirilmiş bir güvenlik ürünü ortaya çıkarabilmektir.”

ZyXEL

Veri Güvenliği Test Mükemmeliyeti (EIST) Ödülü, ürünlerini 10, 15 veya 20 yıl boyunca süreğen bir biçimde test eden ve ICSA Laboratuarları veri güvenliği sertifikalarını güncel tutmayı başaran şirketlere verilmekte. ICSA Laboratuarı müşterileri, analistlerle yakın çalışma imkanı bularak ürün geliştirme kriterlerini artırma, yapılan en son araştırmalara erişme ve konsorsiyumlara katılma fırsatı yakalayarak hem son kullanıcılara hem de tüm güvenlik ekosistemine fayda sağlayacak üst düzey ürünler geliştirme olağanı bulurlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan ZyXEL Türkiye Kurumsal Çözümler Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Ersünal,  “Ağ güvenliğine uzun süredir yaptığımız yatırımların ve verdiğimiz değerin ICSA Laboratuarları gibi birinci sınıf bir enstitü tarafından tanınması ve ödüle layık bulunmasının gururunu yaşıyoruz. ZyXEL, internetin tüm sosyal ve ticari başarısının ardında yatan temel taşlarından birisi durumundaki ağ güvenliğine yatırımlarını sürdürmekte ve hep daha iyi ağ güvenliği çözümleri sağlayabilmek için tutkulu bir arayış yürütmektedir,” diyor.

Omer+Faruk+ErunsalZyXEL halihazırda küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için son derece geniş bir portföyde, ICSA sertifikalı firewall ve VPN özellikleri barındıran yeni nesil, yüksek bantgenişliğine sahip tümleşik tehdit yönetimi (UTM) çözümleri sunmaktadır. Bu çözümler arasında küçük şirketler ve uydu ofisler için USG40/40W/60/60W ürünleri, orta büyüklükteki işletmeler için USG110/210/310 serisi cihazlar ve büyük tesisler için tasarlanan USG1100/1900 serisi cihazlar yer almaktadır. ZyXEL’in yeni nesil UTM çözümleri gigabit hızında firewall, hibrit IPSec/SSL VPN, anti virüs, içerik filtreleme, IDP, anti spam ve uygulama zekası gibi yenilikçi iş özelliklerinin tek bir kutuda sunulmasını sağlamaktadır. Yeni nesil UTM serisi ayrıca tüm güvenlik politikalarını tek bir lokasyonda toplayan devrimsel bir yönetim portalı ve ağ yönetimini sadeleştirip daha entegre hale getirerek güvenliği artıran bir WLAN kontrolörü gibi yenilikçi özellikler de barındırıyor.