Ana sayfa new products/Yeni Ürünler 16 UNIVERSAL GİRİŞ/ÇIKIŞLI I/O HUB

16 UNIVERSAL GİRİŞ/ÇIKIŞLI I/O HUB

PAYLAŞ

Turck, 16 üniversal digital giriş/çıkışa sahip yeni bir I/O Hub’ı pazara sundu.16 giriş yada çıkış sinyalini IO-Link bağlantısıyla kontrolörünüze iletiyor. TBIL-M1-16DXP modülü hem giriş hem de çıkış hub’ı olarak bir konfigürasyona gerek duymadan ayarlanabiliyor. Böylelikle hub 16 digital sinyaliniz alıyor ve IO-Link protokolü kullanarak kontrolörünüze iletimini sağlıyor.

Bu sayede özellikle birçok aktüatör ve sensör sinyallerinin iletilmesi gerektiği dar ve kısıtlı imkanların olduğu uygulamalar için ideal bir çözüm haline geliyor. Örneğin dokunmatik/ışıklı operatör yönlendirme sistemleri… Digital sinyallerin ve gücün temassız olarak iletilebildiği Turck endüktif kaplinle birlikte kullanıldığında aparat değiştiriciler üzerindeki sensörlerin ve aktüatör sinyallerinin kusursuz iletiminde ideal bir çözüm oluşturuyor. Böyle bir çalışmada I/O Hub RFID yada barkod uygulaması yapmadan benzersiz bir kimlikle aparatları tanımamızı sağlıyor.

PNP çıkışlar 0.5A a kadar akım dayanımı var. Hub bir IO-Link elamanı olarak çalışır ve bir master’a bağlanır. -40 +70 °C sıcaklık dayanımına sahip. IP67 koruma sınıfıyla dış mekan uygulamalarında da kullanıma elverişlidir. Çıkış özelliği eğer istenirse deaktif hale getirilebilir. Universal Hub’ ın yanında Turck yine 16 digital çıkış ve 8 digital çıkışlı modelleri de pazarda kullanıma sunuyor.

www.turck.com.tr