Ana sayfa OTOMASYON OKULU FANUC’tan yarının robot uzmanları için bir yenilik: CRX Eğitim Hücresi

FANUC’tan yarının robot uzmanları için bir yenilik: CRX Eğitim Hücresi

PAYLAŞ

Bilgisayarlı sayısal kontrol ekipmanı geliştirmedeki tecrübesiyle dünyanın lider fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC, öğrencilerin faydalanabileceği CRX Eğitim Hücresi’ni tanıttı. İşbirlikçi robot (cobot) çözümlerine talep artmaya devam ederken FANUC tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen CRX Eğitim Hücresi, teknolojiyi eğitim dünyasıyla buluşturuyor. FANUC CRX-10iA işbirlikçi robota ve temel programlama becerilerini öğretmek için gereken tüm işlevlere ve özelliklere sahip olan hücre, gençlerin son teknoloji robotları programlama ve çalıştırma konusunda ilk elden deneyim kazanmalarını sağlıyor. İşbirlikçi robota sahip okullar, kolejler, üniversiteler, eğitim merkezleri ve OEM eğitim tesislerinin öğrencilerine otomasyon konseptleri seçenekleri sunmasına olanak tanıyan hücre, tak-çalıştır çözümü sayesinde de kutusundan çıkar çıkmaz kullanılabiliyor.

Elektrikli tutucu ve solitaire uygulamasıyla tam uyum

Mevcut seçenekler arasında öğrencilerin en iyi uygulamalı programlama tekniklerini öğrenmelerine yardımcı olan CRX Eğitim Hücresi’nde tam entegre bir elektrikli tutucu ve çalışmaya hazır “solitaire” uygulaması bulunuyor. Eğitim hücrenin keskin kenarlar olmadan pürüzsüz kapak resmi sağlayan tam entegre robota monteli FANUC iRVision kamerası, elektrikli robot yakalayıcı ve solitaire uygulamasıyla tam bir uyum sağlıyor. CRX Eğitim Hücresi, standart olarak PC kullanımı için 20 FANUC ROBOGUIDE simülasyon yazılımı lisansıyla birlikte geliyor. Bu da programı gerçek dünya uygulaması için robota indirmeden önce 20 öğrencinin aynı anda sanal bir dünyada robot programlamayı öğrenebilmesine olanak sağlıyor.

Öğrencilere öğrenim kolaylığı sağlıyor

FANUC tarafından sunulan modern fabrika uygulamaları için oldukça uygun olan paket içeriği, kullanıcısının kariyer hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için tüm ihtiyaç duyduklarını içeriyor. CRX Eğitim Hücre’nin piyasaya sürülmesi, FANUC’un beceri geliştirme ve öğrenmeye olan bağlılığını daha da destekliyor. Her iki yılda bir mesleki beceri dünya şampiyonaları düzenleyen ve böylece dünyanın her yerinden gençlerin robotik endüstrisinde bir kariyere hazırlanmalarına  yardımcı olan WorldSkills’in Küresel Ortağı olan FANUC, eğitim hücre sayesinde öğrencilerin pratik yapmasının önünü açıyor. Yıl içinde 750 bininci robotunu üreten FANUC, CRX Eğitim Hücresi sayesinde uygulamalı öğrenme sağlamak ve robot programlama becerilerini geliştirmek için ideal bir yol sağlıyor.