PAYLAŞ

3B tasarım yazılımı şirketi Autodesk, San Francisco merkezli kurumsal “Nesnelerin İnterneti” servis platformu geliştiricisi SeeControl’u satın aldığını duyurdu. SeeControl servisi, üreticilere ve sistem entegratörlere uzaktan yönetilen ürün ve nesnelerini analiz, kontrol ve yönetme imkanı sağlıyor, şirketlere yeni servis fırsatları sunuyor.

Nesnelerin İnterneti Dönemine Yönelik Çözümler

Autodesk, SeeControl platformunu bir hizmet olarak sunmaya ve platforma destek vermeye devam edecek. SeeControl teknolojisini üretim ve inşaat sektörüne yönelik tasarım çözümlerine dahil edecek olan şirket, bu teknolojinin üzerinde başka bir Nesnelerin İnterneti çözümü geliştirmeyi planlıyor. Bu yeni çözüm ile şirketler, ürünlerinin nasıl performans gösterdiğine dair gerçek dünya öngörüleri edinerek müşterilerine yenilikçi yeni servis modelleri sunabilecekler.

1446623803_Autodesk_LogoSeecontrol Autodesk Çözümlerine Dahil Edilecek

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal, “Nesnelerin yaratımı konusunda yürütülen nesne, ürün ya da ortamların sensörlerle donatılıp tasarım sürecine bilgi aktarabildiği yeni bir geleceğe adım atıyoruz. SeeControl satın alması, Autodesk’in müşterilerinin ürünlerinden veri elde edip bu verileri analiz ederek Nesnelerin İnterneti döneminden maksimum fayda sağlamaları için yeni teknoloji ve çözümler üretme hedefinin ilk adımı. SeeControl ekibi ve ekosisteminin Autodesk’e dahil olmalarından çok mutluyuz” diye konuştu.