Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Balluff RFID Reader BIS M-4008: ‘Takip Et ve İzle’ İşlemine Yönelik Pratik...

Balluff RFID Reader BIS M-4008: ‘Takip Et ve İzle’ İşlemine Yönelik Pratik Çözüm

PAYLAŞ

Balluff’un BIS M-4008 ürünü entegre işlemci içeren hepsi-bir-arada RFID okuyucusudur. IP67 korumalı 13.56 MHz okuyucu ve sağlam kalıp döküm çinko kabı bir Profinet arayüzü içerir, ek bir işlemciye gerek duymaz ve doğrudan kontrol seviyesi ile iletişim kurar

İş parçaları üzerinde ve bireysel istasyonlardaki iş parçası taşıyıcılarında veri taşıyıcılarının tespit edilmesi için basit bir çözüm gerektiğinde bu okuyucu ideal bir seçimdir. Tipik uygulamalar üretim tesisleri, taşıma sistemleri ve montaj hatlarındaki madde akış kontrolünü içerir.

Cihaz basit hat ve zil topolojileri oluşturmak için entegre 2-portlu Ethernet anahtarı içeren ve piyasada bulunan tek hepsi-bir-arada cihazıdır. Entegre bir ağ sunucusu uzaktan uygun durum gözetlemesi sağlar. Cihaz üzerindeki oldukça görünür olan LEDler de durumu belirtir.

Yeni okuyucu RFID standardı ISO 15693 ile uyumlu veri taşıyıcılarını destekler. Daha hızlı veri aktarımına ihtiyaç duyan herkes kolaylıkla standartlara göre 8x daha hızlı olan ve 128 kB boyutuna kadar ekstra büyük hafıza kapasitesine sahip olan Balluff yüksek hızlı veri taşıyıcılarını seçebilir.

BIS M-4008 montaj ve kurulum açısından kullanıcıya oldukça fazla süre ve maliyet tasarrufu sağlar. Dökme kalım çinko kabı çeşitli şekillerde metal üzerine doğrudan kurulabilir. Profinet’e yönelik doğrudan bağlantı da azaltılan tesisat masrafları ve çabası anlamına gelmektedir. Başka bir faydası ise Profinet bağlantısı için uygun maliyetli 4 pimli, M12 standart kablo kullanımıdır.

www.balluff.com.tr