Ana sayfa Industry News/Endüstri CMS Makine’nin %70’i Satılıyor

CMS Makine’nin %70’i Satılıyor

PAYLAŞ

Cam makineleri üretiminde global oyuncu olan CMS Makine’nin %70’ini, enerji ve Gıda sektöründe yaptığı yatırımlarla hızlı büyüme kaydeden Infinity Invest Holding A.Ş. satın alıyor.

1995 yılında İstanbul’da kurulan CMS, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen düz cam işleme makinesi üreticileri arasındadır. Şirket, ısıgeçirmez cam, düz cam işleme makineleri ve düz cam temperleme makineleri için dizayn, üretim, pazarlama, satış ve teknik destek hizmetleri sağlamaktadır. Satışlarının yaklaşık %50’si ihracatlardan oluşan CMS, gelecekte global pazarlardaki paylarını artırma hedefinde.

140 çalışanı ile 10.000 m² kapalı üretim tesisinde ürettiği makineleri 120 ülkede 15.000’den fazla makinesi ile cam işleme işinde otomasyon hizmetleri sağıyor.

CMS Makine’nin kurucusu Cemal Sünbül, bu iş ortaklığı ile ilgili olarak “CMS Makine Infinity Invest’le beraber araştırma geliştirme ve pazarlama faaliyetlerine yapacağımız yatırımlar ile  CMS Makine’nin üretim tesislerini yurt içinde ve global pazarlarda genişleterek etkinliğini arttıracağız. CMS için öngörülen stratejik hedef, Şirket’i dünyanın en büyük düz cam işleme makinesi üreticisi konumuna getirmektir. Infinity Invest Holding’in uluslararası pazarlardaki bilgi birikimi ile bu hedefimizi  gerçeğe dönüştüreceğimize inanıyorum” yorumunda bulundu.