Ana sayfa Industry News/Endüstri DTP Thermoelectrics, Temel Termoelektrik Teknolojisinin Patentini Aldı

DTP Thermoelectrics, Temel Termoelektrik Teknolojisinin Patentini Aldı

PAYLAŞ

DTP Thermoelectrics, katı hal derin soğutma termal yönetimine kapı aralayan bir patente kavuştu. Bu patent Distributed Transport  Properties (DTP) termoelektrik materyallerini kullanan termoelektrik cihazlarının üretimi ve karakterizasyonu ile geçerliliğini kabul ettirmiş teorik ve analitik modelleri temel alıyor.

Standart protokolleri kullanan örnek testler, maksimum soğutma sıcaklığında, verimlilikte (COP) ve soğutma gücünde önemli artışlar göstererek, DTP cihazlarının daha düşük sıcaklıklara kadar soğuyabileceğini, performansı ve işlevselliği de iyileştirdiğini doğruluyor. Şimdiye kadar bu yetenekler ancak çok daha büyük ve daha ağır mekanik soğutma sistemleri kullanılarak mümkündü.

“DTP teknolojimizle ürettiğimizden daha iyi performans gösteren bir termoelektrik malzeme sistemi yok” diyor Başkan ve CEO Dr. Lon E. Bell,. “Bu seri üretilebilir, tescilli teknoloji, diğer termoelektrik cihazlara kıyasla çok daha yüksek verimlilikte soğutma kapasitesini arttırıyor. DTP teknolojisi, Lidar, kızılötesi sensörler, elektronik, soğuk zincir depolama, tıbbi cihazlar, pil termal yönetimi ve görüş sistemlerinde soğutma ve termal yönetim sistemi performansını ve maliyet etkinliğini iyileştirme potansiyeline sahip.”

Baş Teknoloji Sorumlusu Dr. Douglas Crane, “Teknolojimiz, yarı iletken malzeme üretimindeki son gelişmelerden de bir ölçüde faydalandı” diyor. “Mevcut termoelektrik malzemelerde yapılan değişiklikleri ve gelişmiş üretim teknolojisini kullanarak, hassas performans çıktıları üretebiliyoruz. Daha yüksek verimli termoelektrik sistemlerimizden başlayarak ve DTP teknolojisinin sağladığı güç yoğunluğu ile COP arasındaki ilişkiyi kontrol edip performansı belirli uygulamalara göre uyarlayabiliriz.”

“Soğutma ve Isıtma Performansını Artırmak için Dağıtılmış Taşıma Özelliklerini Kullanan Termoelektrik Sistemler” (ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından 11,421,919 numaralı) patenti, DTP teknolojisini ve katı hal ısı pompalarında soğutma ve ısıtma performansını artırma yeteneğini kapsıyor. Patent ile ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

DTP Thermoelectrics ile daha fazla bilgi için lütfen https://dtpthermoelectrics.com adresini ziyaret edin.