Ana sayfa Hot topıcs/Güncel DÜNYACA ÜNLÜ PROFESÖRLER OTOMASYON SEKTÖRÜNÜ İTÜ’DE DEĞERLENDİRECEKLER

DÜNYACA ÜNLÜ PROFESÖRLER OTOMASYON SEKTÖRÜNÜ İTÜ’DE DEĞERLENDİRECEKLER

PAYLAŞ

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yaptığı otomasyon laboratuvarı yatırımıyla adından söz ettiren dünyanın önde gelen otomasyon firmalarından Rockwell Automation, bu kez Amerikalı ve Çinli profesörleri Türkiye’de bir araya getiriyor. Rockwell Automation’ın UPP programı (University Partnership Program) çerçevesinde dünyanın birçok ülkesinde düzenlediği konferansların Türkiye ayağı 4-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Rockwell Automation Genel GörselGeçtiğimiz yıl Pekin’de düzenlenen, 61 üniversiteden 85 profesörün katılım gösterdiği konferans bu yıl İTÜ Ayazağa Kampüsü Rockwell Automation Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü Laboratuvarı’nda gerçekleşecek. UPP Yöneticisi Michael Cook ve İTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Fuat Ergenç’in konuşmacılar arasında yer alacağı konferansta, sektöre yönelik bilgiler ve yenilikler katılımcılar ile paylaşılacak.

4-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek konferansta katılımcılar, Rockwell Automation’ın en yeni ürünlerini tanıma fırsatı yakalayacak. Otomasyon sektöründeki gelişmelerin ve yeniliklerin de konuşulacağı konferansta, katılımcılar grup aktiviteleri ve takım inşa çalışmaları gerçekleştirecek.

Rockwell Automation Genel Müdürü Cenk Ceylan
Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan

80’den fazla ülkede 22 bin 500 kişiyi istihdam eden dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden Rockwell Automation, geçtiğimiz yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptığı 600 bin dolar değerinde endüstriyel otomasyon, motion kontrolü ve safety laboratuvarı yatırımıyla adından söz ettirmişti. Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek olan konferansla ilgili şunları söyledi: “Rockwell Automation tüm dünyada gençlerin eğitimine ve sektörün gelişimine büyük önem veriyor. Bunu hem geçtiğimiz yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki laboratuvar yatırımımız hem de UPP Programı çerçevesindeki konferanslarla görüyoruz. Dünyaca ünlü profesörler bu kez Türkiye’de bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri değerlendirecek. Bu organizasyonu Türkiye’de gerçekleştirmek de bizim için ayrı bir gurur kaynağı.”