Ana sayfa OTOMASYON OKULU OMRON, YÜKSEK HIZLI MAKİNE OTOMASYON KONTROLÖRÜ NX7’Yİ SUNDU

OMRON, YÜKSEK HIZLI MAKİNE OTOMASYON KONTROLÖRÜ NX7’Yİ SUNDU

PAYLAŞ

Omron, yeni NX7 ve NJ1 makine kontrolörlerini piyasa sundu. Bu ürünler, Sysmac otomasyon platformunun (bundan böyle kısaca “Sysmac” olarak anılacaktır) kalbinde bulunan OMRON Makine Otomasyon Kontrolörleri serisini daha da genişletti. NX7 ve NJ1 ürünlerinin piyasaya çıkartılması, son teknoloji gelişmiş üretim sistemlerinden basit makinelere kadar geniş bir otomasyon çözümleri dizisinin oluşmasını sağlıyor.

Yeni NX7; güvenilirlikten taviz vermeden hız sağlayan ve Intel® Core™ i7 quad-core işlemci ve büyük bellek kapasitesi sayesinde sektörün en hızlı işlem hızına ulaşan bir amiral gemisi modeldir. IoT kullanan sofistike üretim tesislerinin geleceği üzerinde odaklanan OMRON, eski işlemcilerin ve PLC’lerin çerçevesi dışında kullanıcılara ölçeklenebilirlik sağlayan bu entegre kontrolörü geliştirdi. Bu ölçeklenebilirlik, Sysmac çözümünün mevcut üretim ekipmanlarına uymasını sağlayan yeni NJ1 tarafından tamamlanmaktadır. NJ1, 2 ekseni bulunan ve NJ5/NJ3 makine otomasyon kontrolörlerine tamamen uygun olan en temel makine otomasyon kontrolörüdür. Ortak bir konsepti, boyutları, genel spesifikasyonları ve işlevleri paylaşan NJ1, servo ekseni bulunmayan veya az sayıda ekseni bulunan makineler için idealdir. En son ve en yeni bilgi iletişim teknolojisine (ICT) hızla uyum sağlayabilecek mimarisiyle, Sysmac son derece inovatif ve yenilikçi bir imalat ortamı sunmaktadır. Bunu, yazılımla birlikte çeşitli farklı uygulama işlevsellikleri yaratarak ve OMRON ile 3D simülatörler gibi üçüncü şahıs fabrika otomasyon donanımları ve tasarım araçlarını birleştirerek yapmaktadır.

Global Eğilime Yanıt Vermek

Günümüzün imalat şirketleri, giderek artan çok çeşitli yeni tüketici gereksinimlerine ve isteklerine hızla yanıt vermek konusunda baskı altındalar. Bu baskı, bu şirketleri imalat ve üretim tesislerini IoT, Big Data ve diğer ICT gelişmelerinden istifade ederek yenilemeye ve geliştirmeye sevk ediyor. İmalat şirketlerinin gereksinimlerindeki bu değişiklikleri öngören OMRON, imalatçılara sunduğu servis ve mühendislik desteğini daha da geliştirmek ve artırmak için Sysmac’ı ve diğer inovatif fabrika otomasyon cihazlarını daha da geliştirmeye yöneldi.

2011 yılında NJ5’in piyasaya sunulmasından bu yana, OMRON, veritabanı bağlanırlığı ve robotik fonksiyonları içeren uygulama çözümlerini geliştirdi. OMRON; yüksek-hızlı I/O Üniteleri, Sürücü, Emniyet Komponentleri ve Görüntü İşleme Sensörleri gibi çevrebirim cihazları serisini de genişletti. Bu yeni Makine Otomasyon Kontrolörleri sürümü, Sysmac’ın üretim tesislerinde daha da kolay benimsenmesini ve uyarlanmasını sağlıyor.

CD_EN_07+Sysmac+Brochure.inddSysmac Otomasyon Platformu

OMRON’un entegre otomasyon platformu, otomasyonun tek bir yazılım ortamında yönetilmesine ve komple tesis kontrolüne imkan sağlıyor. Global standartlara ve global açık ağlara dayanan programlama, global düzeyde standardize edilmiş bir sistemin inşa edilmesinin yolunu açıyor. Bu platformun göbeğinde bulunan Makine Kontrolörü Serisi, hem tüm makine cihazlarının senkronize kontrolüne olanak sağlamakta hem de hareket, robotik ve veritabanı bağlanırlığı gibi ileri işlevsellikler sağlamaktadır. Bu multi-disipliner konsept, çözüm mimarisini basitleştirmenize, programlamayı azaltmanıza ve üretkenliği optimize etmenize olanak vermektedir.

www.industrial.omron.com.tr