Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Emerson Network Power, Trellis™ Platformuna Görsellik, Ölçeklenebilirlik ve Termal Yönetim Olanaklarını Ekledi

Emerson Network Power, Trellis™ Platformuna Görsellik, Ölçeklenebilirlik ve Termal Yönetim Olanaklarını Ekledi

PAYLAŞ

Bir Emerson şirketi olan, bilgi ve iletişim teknolojisi sistemleri altyapı tedarikçisi Emerson Network Power, Trellis™ Platformu için bünyesinde veri merkezinin termal profilini izleyen, kapsamlı bir çevresel takip ve yönetim modülü Trellis™ Termal Sistem Yöneticisi’nin de aralarında bulunduğu olanakları ve modülleri duyurdu. Dünya çapında kullanıma sunulan Trellis Termal Sistem Yöneticisi, ekipman kurulumunda zaman tasarrufu sağlarken, daha yüksek soğutma verimliliği sunuyor ve yoğunlaşmaları belirleyip ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

2012 yılındaki lansmanından günümüze kadar Trellis Platformu veri merkezi altyapısında (DCIM) yapılan üçüncü büyük güncelleme ile gelen yeni özellikler şöyle:

  • Emerson Network Power Avocent® DSView™ yönetim yazılımıyla entegre olarak veri merkezi altyapısının güvenliğini ve uzaktan yönetimini sağlama,
  • Yerel ve uzak kullanıcıların odadaki ekipmanı, raf ve cihaz seviyesinde görmesine, yakınlaştırmasına ve döndürmesine, ayrıca raf seviyesinde hava sıcaklığı profillerini görmesine ve planlama ile kullanım aktivitelerini iyileştirmesine olanak veren yeni 2D/3D görüntüleme olanağı,
  • Kullanıcı dostu bir karşılama sayfası ile global başlık çubuğunu da içeren kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri,
  • Trellis güç hesaplamalarında, güç fazı dengesizliklerinden dolayı oluşan kesinti riskini azaltan ve aynı zamanda daralan kapasiteyi üç faz arasında yükleri dengeleyerek azaltan geliştirmeler.

Emerson Network Power’ın Avocent İşletmesi’nde Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan John Curran: “Trellis Platformunda yapılan bu son geliştirmeler mevcut ve yeni müşterilere gelişmiş uzaktan yönetim olanakları sunarken, günümüzün veri merkezlerinin güç ve soğutma sistemlerine daha iyi bir görünürlük ve daha iyi bir denetim olanağı sağlıyor. Bu da gün geçtikçe daha hayati bir gereksinim haline geliyor. Trellis Platformu’na uygulanan güncellemeler Emerson’un, müşterilerine kendi operasyonlarını modernize etmeleri ve değerini artırmaları için en iyi çözümleri seçebileceği DCIM dünyası içinde komple servisler sunma konusundaki süregelen bağlılığını vurguluyor. Müşterilerimizin faaliyette bulundukları alanın ne kadar karmaşık olduğunu gayet iyi biliyoruz ve onların IT operasyonlarını güçlendirmek için özel, isteğe uygun çözümleri yaratabilme ve bu yönüyle daha yüksek verimlilikleri oluşturabilme yeteneğimizle gurur duyuyoruz. Emerson Network Power aynı zamanda, ikinci yılında da DCIM Araçları1 Gartner Magic Quadrant (MQ) – “Liderler” kutusu içinde yer alarak Gartner Inc. gibi sanayi analistlerinin takdirini kazanmış, ve kullanılabilirlik kapasitesi olarak son raporda en yüksek sıraya yerleştirilmiştir.”

Trellis Termal Sistem Yöneticisi gerçek zamanlı olarak cihaz seviyesinde 3D görüntülemeli termal izleme olanağı sunuyor, ayrıca hava sıcaklığı profillerini daha iyi anlamak için çevirme ve döndürme olanağı da veriyor. Bu olanaklar boşa harcanan soğutma kapasitesini ortadan kaldırarak enerji azaltma çabalarına katkı sağladığı gibi, çalışma kesintisini önlemek amacıyla termal hareketlere karşı zamanında reaksiyonu sağlayıp termal ölçümlerin ve planlamaların tutarlılığını artırarak işletme maliyetlerini de azaltıyor.

Trellis platformunun Avocent DSView yönetim yazılımıyla entegrasyonu uzaktan erişim ve envanter yönetimini aynı anda sağlayabiliyor, bu da DCIM arenasında sadece Trellis Platformu’nun sunduğu bir özellik olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar güvenli, IP tabanlı uzaktan altyapı yönetimine erişebiliyor ve Trellis platformu üzerinden özellikleri kontrol edebiliyorlar, böylece herhangi bir BT cihazından erişimi hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.

 

 

Trellis platformuyla ilgili daha fazla bilgi için www.EmersonNetworkPower.eu/Trellis adresini ziyaret edin. Emerson Network Power DCIM portföyüyle ilgili daha fazla bilgi için www.EmersonNetworkPower.eu/DCIM adresini ziyaret edin.