Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Enerji Oscarları 22 Şubat’ta Sahiplerini Bulacak

Enerji Oscarları 22 Şubat’ta Sahiplerini Bulacak

PAYLAŞ

Enerji’nin Oscarları” olarak bilinen “ICCI 2015 Enerji Ödülleri” 22 Şubat 2016 tarihinde Ankara JW Marriott Otel’de yapılacak bir törenle beşinci kez sahiplerini bulacak.

Enerji sektörünün önemli etkinliklerinden olan; fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini tek çatı altında toplayan ICCI, her yıl Enerji Sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla farklı kategorilerde şirketleri ödüllendiriyor. Bu sene bu kapsamda, Enerji Santralleri ve Verimlilik Projeleri” onurlandırılacak.

Özellikle yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla verilen ICCI Enerji Ödülleri, Yenilenebilir Enerji Santrali kategorisinde, Rüzgar, Hidroelektrik, Jeotermal, Biyokütle, Atık ve Güneş projelerini; Termik Santral kategorisinde Doğalgaz, Kömür ve Atık Isı projelerini ve Verimlilik Projeleri kategorisinde de yılın verimlilik sağlayan projelerini değerlendirecek.

Jüri Uzman İsimlerden Oluşuyor

Başvurular, alanının uzmanı olan değerli jüri üyeleri tarafından ölçülebilir kriterlerle verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip her kategoride en yüksek puanı alan başvuruya ödül verilecek.

Törene, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yetkililer ve kamu üst düzey çalışanları ile çok sayıda akademik ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve enerji sektörünün önde gelen profesyonelleri katılacak.

ICCI 2016 -22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ise ICCI 2015 ödüllerini takiben 27-28-29 Nisan 2016’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.