Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Eplan Platform 2.6 Çıktı ve Artık Türkçe

Eplan Platform 2.6 Çıktı ve Artık Türkçe

PAYLAŞ

Eplan yazılımı daha önce yalnızca on yedi dil konuşuyordu. Yeni 2.6 sürümüyle yazılım dillerine Türkçe de eklendi. Zira Eplan 2014’ten beri İstanbul’da kendine bağlı şirketini işletiyor. Yeni sürümde ayrıca çok sayıda teknik yükseltmeler bulunuyor. Kullanılan aksamlar artık klemens şeritler işlenirken ve yönetilirken kolayca tanımlanabiliyor. Ayrıca otomatik veya manuel olarak tanımlanan atlatıcılar da kolayca belirlenebiliyor. Kullanıcılar ayrıca gezginde temsil edilen şekliyle mevcut klemens durumunu görüntüleyebiliyor. Bir diğer yenilik de hangi klemens bağlantılarının hala serbest ve kullanılabilir olduğunu hızlıca gösteren yeni bağlantı odaklı görünüm. Bu fonksiyonlar tasarımı daha kolay hale getirmenin yanında tasarım mühendisliği süreçlerini önemli ölçüde hızlandırıyor.

Proje ve Proje Verilerinin Yönetimi

Proje yönetimi için hızlı giriş filtrelerinin kullanımı projelerin ve proje verilerinin işlenmesini ve yönetimini çok daha kolay hale getiriyor. Alt projeler serbestçe tanımlanabiliyor ve isteğe göre kaydedilebiliyor ve isim verirken daha fazla esneklik sağlanıyor. Örneğin kullanıcılar ana projeyi güncellemek amacıyla alt projeleri kaydetmek yerine yalnızca ana projeyi güncelleyebiliyor. Proje yapı yönetiminde projenin tamamında belli yapılar için arama ve revizyon yapılabiliyor ve bu da proje gözetimini önemli ölçüde basit hale getiriyor. Basılı veya PDF çıktılar için sayfaları sıralama tanımlaması da önemli ölçüde iyileştirildi ve kullanıcılar bu anlamda artık daha hızlı sonuç alıyor.

Terminal Editor.

3 Boyutlu Boru / Hortum Hatları 

Hidrolikler ve pnömatiklerde olsun, soğutma ve yağlamada olsun pek çok uygulama yağ veya hava gibi ortamları aktarmak için boru ve hortum hatları kullanılmasını gerektirir. Eplan Fluid Professional, Eplan Pro Panel eklentisiyle birlikte boru ve hidrolik hortum hatlarını komple yerleşim fonksiyonuyla birlikte doğrudan 3 boyutlu olarak temsil etme olanağı sunuyor. Tasarım mühendisleri böylece yerleşimi veya örneğin hortum hatlarının uzunluğunu gözden geçirebiliyor. Boru bükme için boru geometrilerini harici bir üretim yazılımına aktarmak için dışa aktarma özelliği de mevcut.

Ön Planlamadan Detaylı İşlemeye

Eplan Platformu’nun müşterilerin mevcut süreçlerine entegrasyonunu basitleştirmek için pek çok yeni fonksiyon optimize edildi. Eplan Preplanning artık harici kaynaklardan verilerin içe aktarılmasına olanak sağlıyor. Önizleme özelliği alınan verilerin içe aktarılmadan önce doğrulanmasına olanak sağlıyor. Farklılıklar kolayca tanınabiliyor ve daha önce silinen nesneler dahi artık kolayca bulunabiliyor ve ön planlama ve detay mühendisliğinden silinebiliyor. Bu özellik ön planlamadan detaylı işlemeye tasarım mühendisliğinde veri tutarlılığı ve veri sürekliliği doğrultusunda yeni bir adımı temsil ediyor.

Daha İyi Bilgi Teknolojileri Entegrasyonu

Kullanıcı yönetimi de daha kolay hale getirildi. Yeni bir kullanıcı oluşturmak zorunda kalmadan mevcut kullanıcılar kolayca bir bilgi teknolojileri altyapısına aktarılabiliyor. Eplan kullanıcı yetkileri yönetimi Aktif Dizin desteğiyle genişletildi. SQL veri tabanlarının kullanımı da daha basit hale getirildi: aralarından doğrusunu seçebileceğiniz mevcut SQL veri tabanlarının bir seçim listesi de mevcut.

www.eplan.com.tr