Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Eplan ve Cideon, Hannover’de ‘Verimlilik Laboratuvarı’ Kuruyor

Eplan ve Cideon, Hannover’de ‘Verimlilik Laboratuvarı’ Kuruyor

PAYLAŞ

Verimlilik Laboratuvarı, bu yılki Hannover Messe’de Eplan ve Cideon ortak fuar standının merkezinde yer alıyor. Ne de olsa, mühendisliği daha da verimli kılmak, bugünlerde şirketlerin yüzleştiği için tek zorluk değil. Örneğin, dijitalleştirme stratejileri bakımından bir şirketin mühendislik işlemlerinin dijitalleşmeye de katkıda bulunduğu durumlarda en iyisidir. Danışmanlar, mühendisliğin şu an ki durumunu, süreçlerini ve veri akışlarını optimize etmek için başlangıç potansiyelini ortaya çıkarmak ve karar vericilerin şirketlerine geri alabilecekleri fikirler sağlamak amacıyla mevcut durumu analiz etmek için fuarda müşterilerle birlikte çalışacaklar. Böylece özelleştirilmiş ve üretken bilgi aktarımı gerçeğe dönüşüyor.

Eplan ePulse – yeni bulut sistemi

Eplan projesini buluta taşıyan yeni Eplan eView yazılımı bu yılın başından bu yana sunulmakta. Kullanıcılar buluttaki projeleri doğrudan paylaşıp yorumda bulunabiliyorlar. Eplan eView, Eplan Platformunu mükemmel şekilde uyarlanmış bulut uygulamaları ile genişleten ve mühendislik alanında ağ bağlantısı ve sorunsuz çalışmayı mümkün kılan Eplan ePulse markası altında bu yılki ticaret şovunu bulutlara yükselten sistemin ilk aşaması. Bu başlangıç hâlihazırdaki uygulama portföyü ile gerçekleştirildi: “Amacımız Eplan ePulse ile dünya çapında mühendislik ağı oluşturmak ve büyük bir katma değer ile yeni işlevsellikleri sürekli olarak sunuyor olmak,” diyor Eplan Bulut İşletme Yöneticisi Hauke Niehus. “Geliştirme ekiplerimiz bunun için pek çok fikir üzerinde çalışıyor.” Yüksek esneklik seviyesi sayesinde ekiplerin kullanıcı geri dönüşlerine hızlı bir şekilde cevap verebilecek olmasından ötürü Niehus bulut ortamının mutlak bir avantajı olduğunu düşünüyor. “Böylelikle kısa bir süre içerisinde çözümlerimizi optimize edebiliyoruz.” En iyi uygulama bakımı örnekleri kullanılarak sunulacak olan buluttan buluta bağlantılar dahil olmak üzere yeni sistem mühendislik uygulamalarında işbirliği için çok sayıda fırsat sunuyor.

Eplan Bulut İşletme Yöneticisi Hauke Niehus: “Amacımız Eplan ePulse ile dünya çapında mühendislik ağı oluşturmak ve büyük bir katma değer ile yeni işlevsellikleri sürekli olarak sunuyor olmak”.

Vizyonları tartışmak: the Future Lab

Daha da ileriye baktığımızda, Eplan ePulse içerisinde sunulan uygulamalar Eplan ürün ailesiyle sınırlı kalmayacak. “Bu konu üzerinde müşterilerimizle ve endüstriyel ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.” diyor Niehus. Özel olarak yaratılan yepyeni Future Lab, geleceğin Hannover Messe’de gerçekleşmesi için vizyoner tartışmalara olanak sağlayacaktır. Gelenekselci olmayan düşünürler de dahil olmak üzere geleceğe yönelik tüm inovasyon aktörleri, prototipleri test etmeye ve gelecekteki bulut ortamları için kendi gereksinimlerine katkıda bulunmaya davetlidir. Müşterilerle olan bu diyalog, Eplan için çözümleri sıralamak ve sonuçta tüm portföyü pazarın ihtiyaçlarına koordine etmek ve bunları sürekli olarak iyileştirmek ve geliştirmek için önemlidir.

Eplan Platformu: projeleri sürekli olarak geliştirmek

Eplan Platform, Version 2.8 has been available since the end of last year and the technical improvements continue. One focus in Hanover is on Eplan Preplanning: users receive maximum support with a simplified display of higher-level PCT loops in processes automation, new options for handing planning objects, and new macros for building automation. The area of wire harness engineering with Eplan Harness proD is also exciting: project data exchange with both Eplan Pro Panel and Eplan Electric P8 makes integrated processes with neighbouring disciplines even easier than before.

Amaç basit bir süreç

Prensip bellidir: Rittal ve Eplan, kontrol kabini ve şalt mühendisliğini otomatize eder ve sanayileştirir. Bağlı şirketler, değer zincirinin dijitalleştirilmesi ve otomatikleştirilmesi ile üretim ve montaj sürelerinin tek başına kablolamada önemli ölçüde nasıl azaltılabileceğinin muazzam faydalarını göstermek için birlikte çalışıyor. Sunumlar şematikten 3B bağlantı şemasına, bireysel kabloların otomatik imalatına ve son olarak da gerçek bir kontrol kabinine kurulmasına kadar olan yolu gösterecektir. Diğer bir ana unsur ise, dijital ikiz ve dijital olarak bağlanmış üretim için dijital cihaz verisi ve ürün yapılandırıcılarının mühendislik ve çalışma hazırlığı süreçleri ile sağlanmasıdır.

Cideon, Hannover Messe Fuarında Autodesk’in Ürün Tasarımı & Üretim Koleksiyonu yazılımın en yeni versiyonunu sunuyor olacak. Bununla birlikte mühendislik verisinin ve parça listesinin doğrudan aşağı akım süreçleri için kullanılabilir olmasını sağlayan SAP ERP’ye entegre ilgi çekici mühendislik tanıtımlarına da yer verilecek.