Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Tek Bir Tesisten 1 Milyar Ürün

Tek Bir Tesisten 1 Milyar Ürün

PAYLAŞ

Eaton, 2018 yılında Schrems, Avusturya’da bulunan tesisindeki minyatür devre kesici (MCB) üretiminde tarihsel bir dönüm noktası olan bir milyar rakama ulaşmasını kutladı. MCB’ler her evde veya elektriğin kullanıldığı her yerde bulunabilir.

İsimleri ve küçük boyutları itibarıyla, oynadıkları kritik rol sık sık hafife alınsa da, MCB’ler kısa devrelere, aşırı akımlara ve bunların sebep olabileceği tahrip edici elektrik kaynaklı yangınlara karşı bizleri ve evlerimizi koruyor. Tahmini olarak 100 milyon evde bulunan MCB ürünüyle, Eaton dünya genelinde önde gelen MCB üreticilerinden bir tanesidir. Böylece Eaton teknolojisi, önlenmesi mümkün yaklaşık 1000 adet can kaybına yol açan ve her yıl Avrupa Birliği’nde yaklaşık 6.25 milyar € konut zararına sebep olan elektrik kaynaklı yangınların tehlikesini azaltma konusunda önemli katkı sağlıyor.

Eaton’ın minyatür devre kesici teknolojisi geçmişten bugüne büyük yol kat etti.

Mevcut modeller baz aldığı, bildiğimiz anlamda endüstrideki modern MCB, 1960’ların başında Profesör Gottfried Biegelmeier önderliğinde geliştirildi. Bu teknolojinin öncüsü olarak, Biegelmeier, 1964 yılı itibariyle seri üretime hazır durumda olan bu cihazları kendi üzerinde test ederek, cihazların etkinliğini ve güvenliğini bizzat doğruladı.