Ana sayfa OTOMASYON OKULU Eplan, Yeni ‘Data Portal Professional’ı Sundu

Eplan, Yeni ‘Data Portal Professional’ı Sundu

PAYLAŞ

Eplan Data Portal cihaz verileri için yeni güncelleme, artırma ve filtreleme özellikleriyle genişletildi. Artık kullanıcılar sıkıcı olabilen ana veri kurulum sürecinden geçmek zorunda kalmaksızın tasarım yapmaya başlayabilirler. Üreticilere yönelik yeni Rapor Merkezi, indirmeler ile ilgili istatistikleri, yani pazarlama ve satış için kilit rakamları sunuyor.

Kullanıcılara, cihaz verilerini güncellemeye ve artırmaya yönelik işlevler ile önemli ölçüde genişletilmiş filtreleme imkanları da sağlanıyor. Cihaz verileri portalda güncellendiğinde sistem, kullanıcıları hangi verilerin yerel veritabanlarında bulunandan daha güncel olduğu konusunda uyarıyor. Kullanıcılar verilerini, manuel olarak aramaya ve değiştirmeye gerek kalmaksızın, bir düğmeye basarak güncelleyebiliyorlar. Portalın yeni veri artırma işlevi, cihaz verilerinin cihaz yönetim sisteminde henüz mevcut olmadığı proje başlangıcı aşamasında devreye girmektedir. Kullanıcılar cihaz listelerini veya model numaralarını Data Portal’a gönderebilirler; daha sonra, bulunan tüm cihaz verileri ile birlikte, karşıdan yükleme için bir sepet alırlar. Ticari verileri sağlamaya ek olarak, bu güncellemeler aynı zamanda dokümantasyon ve üretim verileri ile makrolar gibi önemli mühendislik verilerini de içermektedir. Artık kullanıcılar, önce sıkıcı ana veri kurulum fayda: cihaz verileri artırıldıktan sonra, söz konusu değişiklik cihaz verilerinin rutin güncelleme süreçlerinde de dikkate alınmaktadır. Entegre yetki yönetimi sayesinde, bireysel kullanıcılara ön filtreleri kaydetme özelliği gibi kapsamlı filtreleme seçenekleri sağlanabilir. Bileşenler daha hızlı bulunulabilir ve bu sayede tasarım sürecinin hızı önemli ölçüde artar.

Doğrudan alış-veriş, kesin veriler revize edilen geribildirim işlevi sayesinde, bileşenlerin doğru olmaması veya veri tabanında bulunmaması halinde, kullanıcılar üreticilerle doğrudan iletişim kurmak için portal üzerinden e-posta işlevini kullanabilirler. Cihaz üreticileri aşağıdaki önemli sorulara direkt olarak yanıt
alırlar: Bir bileşen kaç kez indirildi? Ürünlerin kullanıldığı ülkeler hangileri? Müşterilerin ilgisini en çok çeken ürünler hangileri? Kapsamlı değerlendirmeler, üreticilerin ürün yönetim ve satış departmanları için doğru denetim verileri sağlamaktadır. Bu bilgiler kullanılarak aksiyon alanları belirlenebilir ve ürün başarıları daha kesin bir şekilde planlanabilir. Eplan, üreticilere kendi elektronik ürün kataloglarını Eplan Data Portal’a entegre etme konusunda yardım sunar. Hizmetler, mevcut katalog ve ürün konfigürasyonlarının yerlerinin değiştirilmesi ve yeni konfigürasyon geliştirmeyi de kapstyor. Sonuç olarak, kullanıcıya özel teknik destek sunan, özel olarak tasarlanmış bir elektronik ürün kataloğu elde ediliyor.