PAYLAŞ

NetJack arayüz modülü ile otomasyon cihazlarına fieldbus ve endüstriyel internet protokol arayüzlerinin entegrasyonu hızlı ve basit bir şekilde sağlanır.

Bu cihazlar DeviceNet ve Profibus gibi filedbusları ve EtherCat, EtherNet/IP ve Profinet gibi endüstriyel ethernet protokolleri dahil 13 farklı protokolü destekler ve aynı zamanda master ve slave versiyonları mevcuttur. Sahadaki otomasyon ürününün farklı bir protokol ile haberleşmesi için konfigürasyonu, uygun Hilscher ürününün monte edilmesi ile kolaylıkla sağlanır.

Protokoller Son zamanlarda ürün tedarikçileri, OEM üreticiler ve son kullanıcıların ağların esnekliği konusundaki taleplerinin artması ile hiçbir kullanıcı tek bir protokolün kullanılmak zorunda olduğu ağ yapısı oluşturmak istememektedir. Tam tersi ihtiyaçları doğrultusunda farklı protokollerin de aynı ağ içerisine hızlı ve rahat bir şekilde adapte edilmesini talep etmektedir.

IP 40 NetJack modülü sahadaki cihazlara kolay bağlantı arayüzü sağlar ve montaj rayları gibi elemanları ortadan kaldırarak maliyetleri de düşürür. Netjack, tek bir ürünün birden fazla protokolü desteklemesi sayesinde tedarikçiler ve OEM üreticiler için entegrasyon ve stoklama maliyetini de düşürür. Seçenek olarak 3 farklı arayüz mevcuttur. Tedarikçiler ve OEM üreticiler için PCI Express versiyonu mevcuttur ve çift portlu bellek (DPM) ise gömülü sistemler için üretilmiştir. Hızlı “serial peripheral interface (SPI)” versiyonu da mevcuttur.

Hilscher 300dpi

NetJack Hilscher ailesinin netX çipleri kullanılarak üretilmiştir. Bu çipler tüm popüler endüstriyel ağ protokollerini desteklemektedir. Ek olarak netX çiplerde kontrol komutları gibi fayda sağlayacak işlemleri gerçekleştirmek için yeterince işlemci gücü de mevcuttur. Bu ek faydaları minimum ek parça ile sağlaması sayesinde netJAck serisi ürünler rakiplerinin önüne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra softPLC çözümleri de mevcuttur.

Hilscher tüm tedarikçlere ve OEM üreticilere netJAck entegrasyonu için mühendislik desteği sağlamaktadır. NetX çipler en az 10 yıllık garanti ömrü ile gelmektedir. Türkiye’deki temsilcisi Z Telemetri ile Hilscher tüm otomasyon projelerindeki protokol dönüşümü ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretmektedir.

www.ztelemetry.com