Ana sayfa new products/Yeni Ürünler HMS ikinci nesil Anybus Communicator’ı görücüye çıkarıyor

HMS ikinci nesil Anybus Communicator’ı görücüye çıkarıyor

PAYLAŞ

İlk piyasaya sürülüşünün 20.yılında, HMS Networks cihaz ve makineleri endüstriyel ağlara bağlayan yüksek performanslı Anybus® Communicator™ serisinin ikinci neslini duyurdu. EtherNET/IP için Anybus Communicator artık piyasada. Diğer ağları içeren sürümler de 2020 ve 2021’de piyasaya sürülmeye devam edecek.

2. nesil Anybus Communicator – güçlü bir pakete sığdırılmış 20 yıllık HMS deneyimi

Neredeyse 20 yıldır piyasada bulunan HMS Networks’ün Anybus Communicator serisi, seri-fieldbus ve endüstriyel Ethernet bağlantısı için pazar lideri ağ geçidi ailesidir. Dünyanın dört bir yanındaki cihaz üreticileri, makine üreticileri ve sistem entegratörleri arasında popüler milyonlarca cihaz ve makine, bugün çok çeşitli endüstriyel uygulama alanlarında ağ bağlantısı için Communicator serisine güvenmektedir.
HMS şimdi 2020’de piyasaya sürülecek yeniikinci nesil Communicators serisini duyurdu. EtherNet / IP’nin ilk versiyonu piyasada ve onu Modbus TCP, PROFINET ve PROFIBUS versiyonları izleyecek. HMS Networks’ün son 20 yılda Anybus Communicator ile müşteri etkileşimiyle gelen tüm deneyimini içerisinde barındıran yeni Communicators, modern ve yüksek performanslı ağ geçitleridir. Bu iki nesil ayrı bir ürün yaşam döngüsüne göre beraber hareket edecekler.

Son Anybus teknolojisiyle güvenlik, yüksek performans ve endüstriyel güvenirlik

Tüm 2. nesil Communicator serisi ürünler, HMS’nin yerleşik çözümlerinde kullanılan ödüllü Anybus NP40 endüstriyel ağ işlemcisi tarafından desteklenmektedir, bu da Communicator serisinin performans, güvenilirlik ve güvenlik açısından zorlu gereksinimleri karşılamasını sağlar. Kullanım durumuna bağlı olarak, yeni donanım ve yazılım sayesinde veri çevrim süreleri 1. nesil Communicator’dan 10 kat daha hızlıdır. Kullanıcılar bağlı PLC’den ağ geçidine ve ağ geçidinden PLC’ye 1 448 bayta kadar aktarılabildiği için önemli ölçüde artırılmış veri alışverişi desteğinden de yararlanabilirler. Ayrıca, mevcut ve gelecekteki güvenlik zorluklarını aşmak için tüm ürünler bir güvenlik yongasıyla donatılmıştır. Güvenli önyükleme, yazılımın kurcalanmasını engeller. Communicators, doğrudan DIN rayı montaj için yeni ve çekici bir ince muhafaza içinde paketlenmiştir. CE ve UL işareti gibi ilgili tüm endüstriyel sertifikaları taşıyan Communicators, çok zorlu endüstriyel koşullarda çalışmaya devam etmek için -25 ila +70 ° C sıcaklık aralığını destekler.

Yapılandırması ve uygulaması kolay

Ağ geçidini bir çıkış yolu bağlantısı PLC’sine bağlamadan önce, kullanıcı Communicator’ı bir veya daha fazla cihaz / makineden oluşan bir alt ağ ile iletişim kuracak şekilde yapılandırır. Bu bir bilgisayardan Ethernet yapılandırma bağlantı noktasına bağlanarak yapılır, daha sonra kullanıcı yeni grafiksel ve duyarlı web tabanlı 2. nesil Communicator kullanıcı arayüzüne erişmek için herhangi bir tarayıcıyı açabilir. Konfigürasyonlar basitçe sürükle bırak kullanılarak yapılır ve ek bir yazılıma gerek yoktur. Başlangıçta, 2. nesil Communicator öncelikle bağlı ekipmanla Modbus RTU iletişimine odaklanıyor. Birden fazla düğüme sahip çok karmaşık yapılandırmalara izin veren 150’ye kadar Modbus komutu desteklenir. Son yapılandırmalar ileride kullanılmak üzere güvenli bir şekilde saklanabilir ve yönetilebilir. Bittiğinde, ağ geçidi, ağ geçidinin diğer tarafındaki PLC sistemine bir düğüm olarak dahil edilmeye hazırdır. Yapılandırma bağlantı noktası ve web arayüzü de kullanıcının ağ trafiğini izlemesini ve teşhis etmesini sağlar. Kullanıcı, endüstriyel ağ bağlantısının durumunu, seri bağlantıyı ve ayrıca bireysel seri düğüm durumunu hemen görebilir. İletişim günlükleri kullanıcı tarafından daha ileri analizler için sağlanır.

Cihaz ve makine üreticileri için kişiselleştirme – sistem entegratörleri için çok yönlülük

Anybus Communicator, önceden yapılandırılmış harici iletişim modülü olarak bir cihaz veya makine ile birlikte teslim edilmek üzere tamamen hazır halde gelir. Bu seçenekle ilgilenen üreticiler, OEM kişiselleştirme, marka etiketleme ve ağ geçidi ön yapılandırması ile ilgili HMS’den çok çeşitli hizmetlerden yararlanabilirler.
Sistem Entegratörleri, ağ geçidini bir fabrikadaki herhangi bir cihaz veya makine ile iletişim kuracak şekilde yapılandırmak için öncelikle yukarıda belirtilen çok yönlü yöntemden yararlanır, ki bu da mevcut ekipmanın yeni endüstriyel ağlara hızlı ve sorunsuz bir şekilde bağlanması gerektiğinde güçlendirme durumları için mükemmel bir çözümdür.

EtherNET/IP piyasaya sürüldü – Modbus TCP, PROFINET ve PROFIBUS ise 2020/2021’de duyurulacak

EtherNet / IP için Anybus Communicator piyasaya sürülen ilk ağ geçidi sürümüdür. Kullanıcılar, ortam yedekleme, ağ hatası algılama ve ağ hatası çözümü için Beacon Modlu Aygıt Seviyesi Halkası desteği de dahil olmak üzere, HMS tarafından önceden onaylanmış tam sürüm EtherNet / IP uygulamasından yararlanır. Bu sayede kablo kopuktan sonra bile iletişim akmaya devam edebilir. 2020 ve 2021 boyunca, HMS popüler Modbus TCP, PROFINET ve PROFIBUS ağları için ek 2. nesil Communicators yayınlayacak. Bu konuda daha fazla detaylı ileriki günlerde verilecek.

Daha fazla bilgi için: www.anybus.com