PAYLAŞ

HMS Industrial Networks yeni bir EtherNet/IP Bağlama Cihazlar ailesinin ilk ürününü sunuyor. Yeni seri EtherNet/IP Bağlama Cihazı kullanıcıların herhangi bir seri cihazını Rockwell ControlLogix® veya CompactLogix® PLCsine bağlamasını sağlıyor. Yeni bağlama cihazının ana avantajı Rockwell’s Studio5000 Logix Tasarlayıcısına tam uyumlu bir şekilde entegre edilebilmesidir. Tüm ayarlar Studio 500 içerisinden yapılıyor.

HMS Industrial Networks’den Seri EtherNet/IP Bağlama Cihazları

Yeni seri EtherNet/IP Bağlama Cihazları bir seri RS-232/422/485 uygulama ara yüzü olan tüm otomasyon cihazlarını EtherNet/IP-bazlı ağ yapısına eklemeyi mümkün kılıyor. Modbus, DF1, üret/tüket, ASCII ve özel protokoller de dahil olmak üzere tüm seri protokolleri destekliyor.

Şasi içi iletişim modüllerine karşı uygun maliyetli bir alternatif sunmasının yanı sıra, dağıtılan EtherNet/IP Bağlama Cihazı aynı zamanda başka avantajlar da sunuyor:

Geliştirilmiş Sistem Yapısı

Fiziksel olarak PLCye bağlı olan şasi içi modülden farklı olarak, Bağlama Cihazı bağlanan makineye yakın bir yer monte edilebilir. Bu da ağa özel çoklu kablolar yerine tekli Ethernet kablosu aracılığıyla bir bağlantı kurmanın mümkün olduğu anlamına geliyor. Bağlama Cihazı halka topolojisi için ODVA’nın Cihaz Seviye Halkasını (DLR) destekliyor.

Kullanıcılar mevcut Studio 5000 programları aracılığıyla seri protokol ayarlarına erişebilir. Tüm ayarlar herhangi bir kullanıcı mantığı gerektirmeksizin Süreç Değişken Veri Etiketleri ve manuel veya otomatik olarak üretilen, adlandırılan ve yapılandırılan Studio 5000 Kontrolör Etiketlerini destekleyen Studio 5000 içinde yapılıyor.

Bağlama cihazları bağımsız (dağıtılan) olduğundan dolayı, büyük miktarda veri aktarılırken dahi PLC arka plan performansını (PLC icra zamanı) etkilemez. PLC basit bir şekilde Bağlama Cihazını ağ üzerindeki başka bir I/O gibi tarar.

Daha Kolay Sistem Entegrasyonu

HMS Inc Başkan Yardımcısı Kevin Knake şunları kaydetti; “2015 yılında EtherNet/IP Bağlama Cihazlarını ilk kez sunduktan sonra, pazardan bu çözümler için büyük bir ilgi geldiğini gördük. Seri EtherNet/IP Bağlama Cihazı Bağlama Cihazları programımızın ilk adımıdır ve 2016 yılı içerisinde PROFIBUS ve Modbus TCP için sürümler ekleyeceğiz. Seri Bağlama Cihazı ile birlikte sağlam bir Studio 500 entegrasyonu olan ve çoğu Rockwell kullanıcılarına değişken frekans sürücüleri, barkod tarayıcıları, süreç araçları ve ağırlık kontrolörleri gibi seri cihazlara kolaylıkla erişim sağlayacak olan uygun maliyetli bir çözüm sunabiliyoruz.”

Tüm ayarlar Rockwell Automation’ın Studio 5000 Logix Tasarlayıcısı içerisinde yapılıyor.