PAYLAŞ

Taşıma, kaldırma, iletme ve endeksleme dahil pek çok sektörün güvenli ve giderek daha esnek sürücü çözümlerine ihtiyacı vardır. Sistemin yüreğinde yer alan fren motoru güvenilirlik ve güvenlik açısından temel bir unsurdur ve sektörün en sıkı gerekliliklerini karşılaması gerekir.

Elleçleme sektöründe iyi bilinen bir şirket olan Emerson Industrial Automation, “Esnek konsept” çerçevesinde geliştirilmiş olan yeni Leroy-Somer FFB fren motorları dizisini sunar. “Esnek konsept” sanayi uygulamaları alanında 50 yılı aşan deneyimimizin ürünü olan yüksek performanslı bir tasarımdır. Bu sağlam, yenilikçi kavram, güvenlikle ilgili çok çeşitli seçenekler ve standart olarak değişken hız sunar. Bu nedenle, FFB fren motoru bir dizi uygulama için idealdir.

Güvenilirlik ve Sağlamlık

Emerson’un en yeni kuşak IMfinity® endüksiyon motorunu içeren FFB fren motoru denenmiş ve sınanmış bir tasarım üzerinde yükseldiği için, elleçleme uygulamalarında karşılaşılan en zorlu streslere bile dayanıklıdır.

Mekanik ve elektrik tasarımı sanayi, inşaat ve asansör sektörlerindeki deneyimlerimize dayalı olduğu için, FFB fren motoru son derece güvenilir ve sağlamdır.

Performans ve Güvenlik

Emerson’un teknolojik ve endüstriyel uzmanlığına dayanarak tasarlanmış olan FFB fren motoru çoğu sabit veya değişken hızlı uygulamalara çabukça ve kolayca entegre edilebilir. Modüler kodlayıcı adaptasyon ilkesi sayesinde esnek ve elverişli bir motordur ve en basitinden en zorlusuna kadar tüm değişken hızlı uygulamalar için uygundur.

Bir yandan hem başlama hem devreye giriş için gürültü düzeyinin eksiksiz kontrolü, bir yandan da optimum uygulama ve bırakma kontrolü sayesinde FFB fren motoru kuşağının en iyi motorlarından biridir.

Dinamik frenleme için uygun boyutlarda olan bu yeni dizi yedekli çalışma temeline dayalıdır. Performansının endüstriyel kontrolü (tüm sürtünme parçalarının standart olarak rodajı) ve çeşitli fren işlevi denetleme aksesuarları (açma, kapama ve aşınma sensörleri vs.) transmisyon zincirinin güvenliğini önemli ölçüde yükseltir.

Uluslararası Kullanım Ve Enerji Etkinliği

FFB fren motorunun çoklu voltaj, çoklu frekans yapısı dünyanın güç kaynaklarının %80’ini kapsar ve pek çok ülkede kullanılabilmesini sağlar. Eskiden olduğu gibi dört beş değil, sadece bir tek ürün referansı yeterlidir.

Önemli enerji tasarrufları sağlayabilmek için, FFB fren motorları çeşitli etkinlik düzeyleri sunar: IE harici, IE2 ve IE3. Değişken hızlı çalışma için ideal olan bu motorlar, motorize sanayi uygulamalarında geliştirilmiş enerji etkinliği gereklilikleriyle uyumludur.

FFB fren motorunun esnek yapısı ve Emerson üretim ve dağıtım tesislerinin organizasyonu sayesinde, müşterilerimizin teslimat ihtiyaçlarının tam tamına karşılanması mümkün olabilmektedir. Bir dizi vites kutusu ve değişken hızlı sürücü ile birlikte çok çeşitli ürün ve seçenek, bir, beş veya on gün içinde tedarik edilebilmektedir.

Yeni IMfinity® endüksiyon motorları platformu, vitesli motorların en yeni kuşak 3000 dizisi, Unidrive M değişken hızlı sürücülerin yüksek performans düzeyleri ve FFB fren motorları dizisi hep birlikte Emerson’un hatasız bir şekilde çalışan çözümler sunma yeteneğini artırır.

Temel Teknik Özellikleri:

– 5 boy
– Çerçeve boyları: 71 – 160
– Frenleme torkları: 4,5 – 200 N.m.
– Çoklu voltaj 230/380/400/415 ve 460 V
– Çoklu frekans 50 ve 60 Hz
– DC fren bobini: 180 V veya 20 V
– Güç kaynağı motora dahildir veya motor terminal
kutusuna dahil olan redresör yoluyla ayrıdır.

www.emerson.com