Ana sayfa new products/Yeni Ürünler IoT ile Geleceğin Teknolojisini Bugüne Taşıyan Dünyanın İlk Akıllı Su Pompası

IoT ile Geleceğin Teknolojisini Bugüne Taşıyan Dünyanın İlk Akıllı Su Pompası

PAYLAŞ

İleri teknolojisi ve uzman kimliğiyle dünyada 148 ve Türkiye’de 28 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo; insanlar, ürünler, hizmetler, fabrikalar ve makineler arasında ağ bağlantıları oluşturarak akıllı çözümleri hayata geçirmek için dijitalleşmeden etkin şekilde yararlanıyor. Ürünlerinin yanı sıra sunduğu çözümler, süreçler ve iş modellerinde de dijitalleşen Wilo’nun tarihinde pek çok parlak kilometre taşı bulunuyor. Bu kapsamda dünyanın ilk akıllı pompası olan Stratos MAXO’yu geliştirerek dijitalleşme alanında bir ilke daha imza atan Wilo, Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini pompa dünyasına taşıyor. Sektörün gelişimine öncülük eden tasarımıyla “Design Plus 2017” ve Avusturya’nın Wels şehrinde düzenlenen Enerji Tasarrufu Fuarı’nda “Blue Innovation Award 2018” ve teknoloji kategorisinde de “Gold” ödüllerine layık görülen Stratos MAXO; bulunduğu sistemde maksimum verimlilik sağlaması, yüksek enerji tasarrufu sunması ve pratikliği sayesinde karmaşık sistemlerde dahi kolay kullanım imkanı tanımasıyla kullanıcılarını bugünden geleceğin teknolojisine taşıyor.

Kullanıcı dostu Stratos MAXO

Hızlı ve kolay montaj özelliği ile öne çıkan Wilo-Stratos MAXO; kolay erişilebilir, beş kablo geçidine kadar bağlantı imkanı, akım ve Wilo Net için ayrı girişler sunuyor. Ayrıca renkli klemens işaretleri, klemenslerin güvenli ve kolay şekilde eşleştirilmesi açısından akım ve iletişim bağlantılarının ayrılması, tek tık ile devreye alma ve optimize edilmiş Wilo-Connector gibi özellikleriyle montaj esnasında avantaj sağlıyor. Böylelikle kullanıcılarına, montaj ve konfigürasyon sırasında maksimum konfor ve günlük çalışmalar esnasında da maksimum zaman tasarrufu sunuyor. Bununla birlikte “Yeşil Buton Teknolojisi” ile devreye alma ve kullanım kolaylığı sağlarken; ön izleme işlevi, uygulamaya bağlı ön ayarı, kolayca anlaşılan kullanıcı ara yüzü, yüksek çözünürlüğü ve iyi okunabilirliğe sahip büyük ekran özellikleriyle kullanıcılarına büyük rahatlık sağlıyor.

Uzaktan erişim özelliği ile bir pompadan çok daha fazlası

En son iletişim becerilerine sahip olan Stratos MAXO, bluetooth ara yüz teknolojisi ile mobil cihazlara doğrudan bağlanma imkânı da sunuyor. Uzaktan erişim özelliği ile günün her anında tüm verilere anlık olarak ulaşım sağlarken, pompa açma-kapama gibi işlemlerin yapılmasını da mümkün kılıyor. Stratos MAXO’yu akıllı bir pompa haline getiren en önemli özelliklerden bir diğeri de “Wilo Net” teknolojisi. Bu teknoloji, sistemdeki diğer Wilo ürünleriyle etkileşim kurmaya olanak sağlıyor.

Yeni nesil teknoloji ile işletmelerde 7/24 sistem verimliliği

Dünyanın ilk akıllı pompası Stratos MAXO, kullanıcı dostu olması ve sezgisel ara yüzünün yanı sıra 7/24 sistem verimliliğiyle de öne çıkıyor. Optimizasyon süreçlerini tamamlamış “Multi-Flow Adaptation” ve “No-Flow Stop” teknolojilerinin yanı sıra ≤ 0.17 ila ≤ 0.19 enerji verimliliği endeksine sahip Wilo-Stratos MAXO, enerji tasarrufu sağlayan optimize edilmiş fonksiyonları sayesinde en yüksek enerji verimliliği sunuyor.

3 farklı teknolojiyle enerji tasarrufunda iddialı bir hamle

Stratos MAXO’daki yeni nesil enerji tasarrufu özelliği olan “Multi-Flow Adaptation” teknolojisi sayesinde besleme pompası, çıkış miktarını kendisinden beslenen tüketim devrelerindeki pompaların ihtiyacına göre ayarlıyor. Böylelikle Wilo’nun Sürdürülebilirlik Stratejisinde yer alan enerji verimliliği ilkesi çerçevesinde ekstra enerji tasarrufu da sağlıyor. Bir diğer özellik olan “Dynamic Adapt Plus” teknolojisi ise hidrolik ihtiyacın basma yüksekliğini, sistemin değişken gereksinimlerine göre bir hedef değer girilmeden otomatik olarak kendisi ayarlıyor. Bu sayede sistem mümkün olan en düşük basınç kaybıyla çalışıyor ve değişen basınç oranlarına uyarlama işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor. Stratos MAXO’nun enerji tasarrufu işlevlerinden bir tanesi de “No-Flow Stop” teknolojisi. Bu akıllı işlev teknolojisi sayesinde, ayarlanan asgari debinin altına düşüldüğünde pompa otomatik olarak duruyor ve düzenli aralıklarla asgari debinin tekrar aşılıp aşılmadığını kontrol ediyor. Böylece gereksiz çalışma sürelerini önleyerek enerjiden tasarruf sağlıyor.