PAYLAŞ

Kilitleme/Etiketleme giderek daha fazla sektörde uygulanmaya başlandı. Prosedürün, doğru şekilde uygulandığında çalışanın güvenliğini sağladığı açık. Kilitleme/Etiketleme alanındaki yenilikler, ürün esnekliğine ve kullanım kolaylığına odaklanarak verimliliği artırmayı hedefliyor.

Kilitleme/Etiketleme prosedürünün temel prensibi çok basittir: makineleri güvenli müdahale ve bakım için enerji kaynağından izole etmek. Makineyi enerji kaynaklarından izole etmek için basmalı düğmeler, manivelalar, valfler veya kollar kilitleme cihazıyla engellenerek çalışamaz hale getirilir. Bir bakım elemanı bu cihazları bir kilitle yerinde kilitleyerek iş arkadaşlarının bakım tamamlanmadan makineye yanlışlıkla tekrar güç vermesini önler.

Kilitleme/Etiketleme cihazlarının prosedüre uygun olarak özenli şekilde uygulanması, makine müdahaleleri sırasında çalışanın güvenliğinin garanti edilmesinde kritik bir öneme sahip. Bunun için zaman ayrılması gerekir. Bu zaman, maliyetli ve uzun kesintilere yol açan kazalar önlenerek telafi edilir. Brady’nin Kompakt Kablo Güvenlikli Asma Kilidi gibi yeni ve yenilikçi Kilitleme/Etiketleme çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Güvenli makine müdahaleleri için daha fazla verimlilik sağlarlar.

Yeni Araçlar

Yenilikçi Kompakt Kablo Güvenlikli Asma Kilidi, kilitleme cihazını ve asma kilidini, bisiklet kilidi gibi kullanılabilen tek bir pratik araçta birleştiriyor. PVC kaplı çelik kablo, hareketli parçaları veya enerji kaynağını kapalı konumda bloke eder, kilit ise cihazın yanlışlıkla kaldırılmasını önler. Yeni Safelex™ Kablo Kilitleme Cihazı, benzer şekilde çalışır ve birkaç profesyonel makinede servis uygularken çok verimli olur.

Valfleri engellemek için çalışanların kilitleme cihazını kaldırmak zorunda kalmadan valf konumunu, rengini veya durumunu görmesini sağlayan şeffaf sürgülü vana kilidi sunuldu. Yeni Kilitleme/Etiketleme araçları kolayca uygulanarak makine üzerinde daha hızlı müdahaleler sağlar ve şirket Kilitleme/Etiketleme prosedürleriyle uyumludur.