Ana sayfa OTOMASYON OKULU KOLLMORGEN, İçinde SPS de Bulunan Yeni Mid-Range Çözümünü sunuyor

KOLLMORGEN, İçinde SPS de Bulunan Yeni Mid-Range Çözümünü sunuyor

PAYLAŞ

Kolay ve hesaplı hareket kontrolü: Pahalı ve karmaşık IPC’lere gerçek bir alternatif olan KOLLMORGEN’ın yeni hareket kontrolörünün adı PCMM. Cihazlar ilave olarak hareket kontrolü için bir akış kontrolüne de sahip ve 128 aksa kadar senkronize şekilde koordine edilebilir. Bir hat kontrolündeki devir sürelerinin 250 μs değerinin altında olması talep edilirse, PCMM işlemcisinin performansı 32 servo tahrik aksı ile deterministik şekilde çalışabilme kapasitesine sahiptir.

SPS ile hareket kontrolünün yüksek entegre kombinasyonu ile KOLLMORGEN çoklu aks uygulamaları için makina ve tesis yapımına ustaca tasarlanmış bir çözüm sunuyor. PCMMnin makina kombinasyonuna kusursuz şekilde entegre edilmesi için, yazılımda yapılacak basit ayarlarla TCP/IP, Modbus TCP, Ethernet/IP veya ProfiNet üzerinden haberleşme seçilebilir. Yüksek performanslı hareket kontrolü ve aks senkronizasyonu için PCMMler Ethercat-Master’ların rolünü üstleniyor. Cihazın dijital I/O tuşları bu noktada giriş ve çıkışlarda ve diğer Ethercat bileşenleriyle bağlantılarda Ethercat bazlı çoğaltıcıları destekliyor.

Hem SPS hem de hareket kontrolü IEC 61131-3 gereğince standart olan dillerde programlanmaktadır. Uzaktan bakım ve sorgu durumları için entegre bir ağ sunucusu tarafından aşağı yuvarlanmıştır. Tüm cihaz ayarları ve hareket kontrol programlamaları güvenli bir hafıza kartında toplanmıştır, bu da serviste artı puan kazandırmaktadır.

www.elsim.com