Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Legrand ‘Enerji Verimliliği’ Vizyonunu Tescilledi

Legrand ‘Enerji Verimliliği’ Vizyonunu Tescilledi

PAYLAŞ

İklim değişikliği ile mücadele temelini benimseyerek, sürdürülebilir ve dengeli kalkınma modelinde hazırlanan ‘İklim Değişikliği Eylem Planı’ uygulamaları için Legrand, BM İklim Değişikliği Bildirgesi kapsamında düzenlenen Paris COP21 İklim Konferansı’nda taahhütlere imza atan ve eylem planının açıklayan 39 büyük Fransız firmasından biri oldu.

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand, sosyal sorumluluk bilinci ile doğaya karşı olan sorumluluğunu da yerine getirmeye devam ediyor. 1950’li yıllardan günümüze ürün ve hizmetlerinde ‘enerji verimliliği’ sağlamayı kendine ilke edinen marka, elektrik tüketimini azaltmak ve yüksek kalite enerji kaynağı sağlamak amacıyla işbirlikçilerine de pek çok çözümü birlikte sunuyor. Legrand’ın ‘enerji verimliliği’ üzerine gerçekleştirdiği en güncel ve en somut adım ise, BM İklim Değişikliği Bildirgesi kapsamında gerçekleştirilen Paris COP21 İklim Konferansı’nda atıldı. Buna göre Legrand, İklim Konferansı’nda taahhütlere imza atan ve eylem planının açıklayan 39 büyük Fransız firmasından biri oldu.

Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001’e göre belgelediği bu anlaşma ile Legrand Grup, dünyanın sıcaklığının 2°C derecelik bir artışının getireceği çevre felaketlerine engel olmak adına, ilerleyen yıllarda bu çalışmanın sürdürülebilir projelerine de imza atmayı hedefliyor. Legrand ayrıca, Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001’e göre Avrupa kapsamında ofislerini, 21 adet fabrikasını ve 3 adet lojistik birimini de belgelemiş durumda.

Enerji Yönetim Sistemlerinde ISO 50001 Belgesi

Küresel ilkler sözleşmesinin çevre ile ilgili ilkelerinden ‘İş dünyası çevre sorunlarına karşı ihtiyati yaklaşımlara destek’, ‘Çevresel sorumluluğu arttıracak her türlü faaliyete ve oluşuma destek’ ve ‘çevre dostu teknolojilerin gelişmesini ve yaygınlaşmasına destek’ olmayı benimseyen Legrand, ayrıca Enerji Yönetimi Standardı ISO 50001’e göre belgelenerek bu konuda en somut adımı da atmış oldu. Legrand Türkiye ise, bu global hedeflere ulaşmak adına çalışmalara katkı sağlayarak,  ilerleyen dönemlerde Türkiye’de de  ISO 50001 standardı doğrultusunda çalışmalar yapmayı hedefliyor.