Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Mitsubishi Electric, 6’ncı kez CDP’nin İklim ve Su Listesinde “A Listesi”nde

Mitsubishi Electric, 6’ncı kez CDP’nin İklim ve Su Listesinde “A Listesi”nde

PAYLAŞ

Mitsubishi Electric Corporation, küresel ekonomi tarafından çevresel raporlama için altın standart olarak kabul edilen CDP’nin1 “İklim Değişikliği” ve “Su Güvenliği” listelerinde “A Listesi”ne dahil edildiğini duyurdu. CDP İklim ve Su Listesi sıralaması, Mitsubishi Electric’in ticari faaliyetlerinde ve hedeflerinde çevresel odağını ifade ediyor.

Sürdürülebilirliği yönetim felsefesinin ve 2050 çevre vizyonunun2 temel taşı olarak konumlandıran Mitsubishi Electric, 31 Mart 2031’de sona erecek olan mali yılı itibarıyla fabrikalarında ve ofislerinde, 31 Mart 2051’de sona erecek olan mali yılı itibarıyla da tüm değer zincirinde net sıfır sera gazı emisyonu elde etmeyi hedefliyor.

Sürdürülebilirlik ve çevre hedeflerine yönelik yeni adım: Mitsubishi Electric Çevre Planı 2025 

Mitsubishi Electric Corporation ayrıca küresel değer zincirleri aracılığıyla sürdürülebilir bir küresel çevrenin gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlayan yeni bir “Çevresel Plan 2025’i duyurdu. Nisan 2024’ten Mart 2026’ya kadar geçerli olacak olan bu plan, şirketin “Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050″de belirtilen uzun vadeli çevresel taahhütlerine dayanıyor ve uzun vadeli çevresel sorunlara odaklanıyor. Şirket tüm Mitsubishi Electric şirketleri için Bilim Tabanlı Hedefler Girişimi3 (SBTi) tarafından onaylanmış ve güncellenmiş sera gazı emisyon azaltma hedeflerini de paylaştı. Bu hedefler, Paris Anlaşması’nın 2030’daki 1.5°C yörüngesine de uyum sağlıyor.

Mitsubishi Electric, karbon nötrlüğü, döngüsel ekonomiyi ve doğa kaybını durdurma ve tersine çevirme kapasitesini artırarak “Doğa Pozitif”4 hedefine ulaşmayı amaçlıyor. “Doğa Pozitif”i başarmak için tüm değer zincirinin çevresel etkisini azaltma da dahil olmak üzere çevresel planlamayı tutarlı bir şekilde uygulayarak küresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı taahhüt ediyor.