Ana sayfa OTOMASYON OKULU Omron’dan Akıllı Çözüm Paketi: Kamera + HMI + Veritabanı

Omron’dan Akıllı Çözüm Paketi: Kamera + HMI + Veritabanı

PAYLAŞ

Omron’un FH görsel denetim ürün ailesi ile sağlanan Track & Trace akıllı çözüm paketi, ayrıntılı teşhis ve kullanıcı bilgileri sağlayan görsel denetim ara yüzünden yararlanarak, programlanabilir ve esnek bir çözüm sağlayan tüm komponentleri içeriyor. Aynı zamanda veri tabanı ile doğrudan haberleşmesi sayesinde tüm kaydedilen verilere erişim ve görüntüleme imkanı sağlıyor.

Komple çözüm

Omron PLC, güç kaynağı, röle, hareket, sürücüler, sensörler ile entegrasyon…

Domino gibi bir çok yazıcı ile entegrasyon

FDA part11 uyumu

İleri derece kod okuma

ISO standartları analiz derecesinde Online 1D / 2D kod denetimi

 

Yüksek makine hızı ve yüksek hassasiyette işleyiş:

FH Görsel Denetim Sistemleri

Tüm nesne denetimi, konum/oryantasyon ve ölçüm işlemleri türlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu kompakt kamera ve kontrolör sistemi neredeyse tüm makine ya da robotlarla kolayca entegre olur. Sistem benzersiz bir şekilde daha hızlı, daha hassas iş çıkışı sağlama olanağına sahip olup size daha fazla verimlilik, daha düşük maliyet ve daha yüksek rekabet avantajı sağlar.

Sistemin kilit özelliği gelişmiş yeni görüntüleme sistemi algoritmasıdır: Shape Search III. Bu gelişmiş sezgisel program zayıf aydınlatma, odak dışında olma ve dönmüş/rastgele pozisyonlanmış/üst üste binen hedef nesneler gibi zorlu görüntüleme koşullarında dahi size daha yüksek hız ve daha fazla hassas ölçüm sağlar.

PLC’ler, hareket kontrolörleri ve robotik ile sorunsuz entegrasyon için özel olarak tasarlanmış FH Görsel Denetim Sistemi yüksek hızlı üretim makine ekipmanlarını oluşturanların farklı ihtiyaçlarını karşılar. Sistem ayrıca kolay özelleştirme ve HMI entegrasyonu için PC tabanlı görüntüleme sistemi esnekliğini de sunar.

FH Görsel Denetim Sistemleri yeni ve olağanüstü verimli bir görsel denetim algoritması, yüksek hızlı görüntü veriyolu, dört çekirdekli işleme ve hızlı EtherCAT özelliklerine sahiptir ve Sysmac Studio Otomasyon yazılımıyla tamamen uyumlu olması ek avantaj sağlar.

SQL veri tabanıyla gerçek zamanlı iletişim

Sysmac, SQL gibi veri tabanlarıyla gerçek zamanlı iletişim kurar. Bir sunucunun çökmesi veya iletişim kaybı yaşanması halinde veriler otomatik olarak dahili belleğe kaydedilir. Sysmac, üretkenliği artırmak, ön bakımı kolaylaştırmak vb. için Veri tabanlarıyla yüksek hızda [1000 tablo öğesi/ 100 msn] çalışarak Büyük Veri İşleme sürecinin gerçekçi olmasını sağlar.

SQL istemcisi fonksiyonuna sahip NJ makine kontrolörü

VT Bağlantısı fonksiyonu, NJ Makine Kontrolörünün VT talimatları kullanarak dahili EtherNet/IP portuna bağlı bir sunucudaki SQL Veri tabanına doğrudan erişmesini sağlar.

Tek bir entegre makine kontrolörü, yazılım merkezli mimariye hız, esneklik ve ölçeklenebilirlik sunarken, Omron PLC’lerden beklediğiniz geleneksel güvenilirlik ve dayanıklılıktan ödün vermez. NJ Makine Kontrolörü, hareket kontrolü hızı ve hassasiyeti, haberleşme, güvenlik ve dayanıklı sistem alanlarında zorlu makine kontrol gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

www.omron.com.tr