Ana sayfa OTOMASYON OKULU Omron’dan Makine Parçalarında Konum Algılamada Tüm Yağ Koşullarına Uygun Çözümler

Omron’dan Makine Parçalarında Konum Algılamada Tüm Yağ Koşullarına Uygun Çözümler

PAYLAŞ

Omron, yağ buharından yağ püskürtme ortamlarına ve geliştirilmiş mekanik ve kimyasal dayanıklılığa kadar tüm makine ihtiyaçları için eksiksiz proximity sensör ürün serisi sunuyor.

Makinedeki tüm proximity sensörlerin zorlu koşullara dayanıklı olması gerekmeyebilir; ancak bazılarının böyle bir ihtiyacı vardır. Bu yüzden dayanıklılık seviyesi değişen sensörler ile yalnızca ihtiyaç olunan özellikler için ücret ödenmiş olur. Delme makineleri, torna tezgahları ve pres makineleri için idealdir.

Tüm yağ koşullarına uygun çözümler

Yağ buharı ortamları için E2B ürün serisi

Tüm makine ihtiyaçlarının %70’i – Eksiksiz bir ürün serisi olan E2B, tek ve çift algılama mesafeli standart M8 (SUS), M12, M18 ve M30 boyut seçeneklerine sahiptir. Ayrıca NPN, PNP, NO ve NC seçenekleri de vardır. Dış işleme odası için idealdir.

Yüksek konsantrasyonlu yağ buharına dayanıklılık – IP67 derecesinde suya dayanıklıdır. Yağ buharı simülasyon testleri, seyreltilmiş kesme yağı buharı içinde, 23ºC sıcaklıkta, 250 saat boyunca fark edilir bir bozulma olmadan başarıyla çalıştığını göstermiştir.

Erken tanı – 360º tam daire LED, rahatça görülebilen bir çalışma modu indikatörü sağlar.

Yeniden sipariş etmek ve değiştirmek kolaydır – Kablo tabanına lazerle basılan parça numarası sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde sipariş edilip değiştirilebilir

PUR kablo – Yağla sürekli temas olmayan, yağ buharlı uygulamalar için uygundur.

Yağ ve metal talaşlarıyla kalıcı temas için E2FM ürün serisi

20 kat daha uzun ömür – 0,8 mm kalınlığındaki paslanmaz çelik algılama yüzeyi, metal fırçayla temizlenebilir ve geleneksel paslanmaz çelik yüzeylerden genellikle 20 kat daha uzun ömürlüdür.

Kimyasallara ve yağa dayanıklı – Otomotiv ve takım tezgahı endüstrilerinde sık kullanılan mineral yağlarına ve kimyasallara karşı dayanıklılığı kanıtlanmıştır.

Düşük frekanslı modülasyon – Optimize edilmiş frekans salınımı, algılama yüzeyinde küçük metal talaşları biriktiğinde bile sinyalin güvenilir olmasını sağlayarak temizlik gereksinimini azaltır.

Darbelere dayanıklı – Üst duvar kalınlığı 0,2 mm olan standart bir sensör, 10.000 darbe döngüsünden sonra delinmiştir. E2FM ise 250.000 darbeden sonra bile delinmemiştir

Polipropilen kablo – Yağ, soğutma sıvısı ve diğer birçok agresif kimyasal ile doğrudan ve sürekli temas için Y92E-PP kablolarımız uygundur.

www.omron.com.tr