PAYLAŞ

Elektrikli araçlar için hızlı şarj cihazlarının kurulumundaki engelleri azaltan modüler enerji depolama sistemi yaratma projesi, Parker’ın sağladığı invertör teknolojisinden faydalanıyor. Future Transport Systems ve alt kuruluşu olan enerji depolama teknolojilerinde öncü firmalardan Connected Energy’nin Parker’la beraber önderliğini yaptığı projeye, aynı zamanda Avrupa’da bir otomotiv OEM devi olan Renault ve global bir stratejik, teknik ve çevresel danışmanlık firması olan Ricardo da dahil oldu.

Hızlı şarj etmenin, elektrikli araçların yaygınlaşmasında ana etkenlerden biri olduğu bir gerçek. Fakat, şarj etme miktarları arttıkça ve talebi karşılamak için sistem grupları kurulmaya devam ettikçe, gelişmenin önündeki en büyük engel bölgesel elektrik şebekesi altyapısı olmaya başlıyor. Buna bağlı olarak, Connected Energy ve ortakları, Parker’la beraber, E-STOR serisi enerji depolama sistemlerini ortaya çıkarmaya koyuldu.

Başarılı bir ortaklığın ürünü olan bu modüler, bağımsız, genişletilebilir ve taşınabilir cihazlar, plug-in araç hızlı şarj altyapısı kurulumundaki elektrik ağlarının yükseltilmesi ihtiyacını karşılamayla ilgili sorunlara cevaben geliştirilmiştir. Uzaktan yönetilen bir çözüm olarak E-STOR, elektrik ağı altyapısı yükseltmelerine daha hızlı, düşük maliyetli ve daha esnek bir alternatif sunmakla beraber ticari ve entegrasonla alakalı birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

Connected Energy’nin E-STOR 50 ve E-STOR 100 modelleri serinin ilk ürünleri olarak; etkinliği kanıtlanmış Li-ion, Second Life (ikinci ömür) otomotiv pil teknolojisi, yüksek verimlilikte güç çevrimi, ve son teknoloji gözlemleme sistemlerini kullanmakta. Tipik olarak 50kW/50kWh nominal güçte modüller olarak tedarik edilen dahili yönetim sistemi, gerçek zamanlı olarak tamamlayıcı ürün ve parametrelere göre enerji depolama optimizasyonu sağlıyor. Dahası; sistem, detaylı teknik ve operasyonel raporlama, uzaktan tesis yönetimi, gözlemleme ve kontrolüne imkan veriyor. Ayrıca daha geniş bir ürün portfolyosunun parçası olarak yapılandırılabiliyor ve varolan bina yönetim sistemlerine entegre edilebiliyor.

Sistem modüler piller ve dahili pil yönetim sistemleri, çift yönlü pil şarjı, izolasyon çeviricisi, güç kontrol modülü, AC/DC koruması, HMI, router ve iletişim arayüzü içermektedir. Tesise montajı tamamlanmış şekilde direkt olarak teslim edilir ve kurulum için çok az hazırlığa ihtiyaç duyulur.