PAYLAŞ

Hareket ve kontrol teknolojileri alanında öncü firmalardan Parker Hannifin, birçok yenilikçi ve son teknoloji otomasyon ürünü ile donattığı Otomasyon Sergi Tır’ını müşterilerinin ayağına götürüyor. Parker Hannifin otomasyon ürün grubu bünyesindeki beş divizyonun sunduğu 200’ün üzerinde ürün ve çözümü kapsayan tanıtım gezisi, hem mevcut hem de yeni Parker müşterilerinin bu kapsamlı ürün portföyünü deneyimlemesi için önemli fırsatlar sunuyor.

Otomasyon Sergi Tır’ı, Elektromekanik, Pnömatik, Proses Kontrol, Hız Kontrol Cihazları ve Hassas Akış Kontrolü ürün portföyüne ait 200’den fazla ürünü, sergi panoları ve interaktif alanlar ile yenilikçi ve profesyonel bir şekilde vitrine çıkarıyor. Bu sayede Parker, distribütörlerini, sistem entegratörlerini, OEM ve son kullanıcılarını yerinde ziyaret ederek müşterilerinin mühendislik gereksinimlerini anlayacak ve hedef kitlenin ihtiyaçlarına uyarlanabilen, akıllıca tasarlanmış bir modüler sergileme sistemi ile yerinde eğitimler, canlı tanıtımlar ve Parker ekibi ile tanışma şansı sunarak ihtiyaçlarına anında cevap veriyor olacak. parker technology truck (1)

İlk yola çıktığı 02 Mart 2015‘ten bu yana İngiltere, Polonya, Fransa, Hollanda, Almanya, İsviçre ve İrlanda’daki önemli sanayi bölgeleri ile tesisleri ziyaret eden Parker Otomasyon Tır’ının Türkiye’de 10 farklı durağı olacak. 17 Ağustos 2015’te ilk olarak Adana OSB’ne gidecek olan araç, ardından sırasıyla Denizli, İzmir, Manisa, Bursa, Eskişehir, Ankara, Gebze ve İkitelli Organize Sanayi bölgelerinde bulunacak. parker technology truck (3)

Parker Otomasyon Grubu Satış Müdürü Özgür Çalışkan tarafından yapılan açıklamaya göre yılsonuna kadar 13 ülkede 32 gün boyunca açık kalacak Otomasyon Tır’ının özellikle organize sanayi bölgelerinde duracak olmasının, bu bölgelerde faaliyet gösteren firmalara yeni bir bakış̧ açısı sağlayacağı ifade edildi. Bu açıklamaya göre ziyaretçilerine, 200’ü aşkın otomasyon, hidrolik ve pnömatik ürününün endüstriyel üretim ile nasıl entegre edilebileceğini detaylı bir şekilde gösteren TIR’da; monitörler ve canlı tanıtımlar, Parker ürünlerinin entegre bir yaklaşımla nasıl optimize edilebileceğini ortaya koyuyor.

Turun temel konsepti, müşterilerin genelde ticaret fuarlarında gördüğü stantlara benzeyen taşınabilir bir sergi alanı sunmak. Günümüzün modern, hızlı iş temposunda müşterilerin ticaret fuarlarını ziyaret etmek için gerekli zamanı ayırmaları giderek zorlaşıyor. Parker Otomasyon Tır’ı ticaret fuarı deneyimini müşterilerin ayağına götürerek değerli zamanlarından tasarruf şansı sağlıyor.

parker technology truck (4)

Tur baştan sona Parker’ın teknolojiye yenilikçi ve modern yaklaşımını yansıtacak şekilde tasarlanmış. Yakıt tasarruflu ve Euro 6 uyumlu bir taşıt platformuna kurulan ve iki yana genişleyen bölmeler sayesinde 48 m2‘lik tamamen klimalı, konforlu, aydınlık ve havadar bir sergi alanı oluşturulmuş. Sergi alanı gücünü yeni Parker Elektro-Hidrolik Pompa (EHP) Sisteminin yönettiği 5 hidrolik aks, GVM motoru, MC mobil sürücü ve hidrolik pompadan alıyor.

Araçta bulunan interaktif sergi panoları Parker teknolojilerini, ziyaretçileri içine alacak bir şekilde tanıtırken, iPad tabletler ise ziyaretçilere sanal, interaktif bir ürün sunumu yapıyor. İnteraktif uygulamanın HTML 5 versiyonuna, çevrimiçi olarak kolaylıkla www.parker.com/auge/ontour adresinden ulaşılabilir.

parker technology truck (5) Yeni atanan Otomasyon Grubu Avrupa Operasyon Başkan Yardımcısı Robert Stoppek turun İngiltere’deki ilk açılışında “Hidrolik ürünleri ve çözümleri ile tanınan bir şirket olarak yeni Otomasyon Tır’ımızın lansmanı, müşterilerimizin Parker’ın sunduğu çözümlerinin enginliğinin farkına varmasını sağlama kararlılığımızı ortaya koyuyor,” dedi ve devam etti: “Kalitesinden ve yenilikçiliğinden gurur duyan öncü bir mühendislik şirketi olarak Parker için taşıtın kendisi de dahil olmak üzere tüm turun bunu yansıtması şarttı. Böylece satış ekiplerimizin gurur duyabileceği ve müşterilerimizin içinde zaman geçirmekten keyif alacağı bir araç yarattık.”