PAYLAŞ

Siemens, Simatic HMI (Human Machine Interface / İnsan Makine Ara Yüzü) serisindeki yüksek performanslı Comfort Panel sınıfını, zorlu ortam koşullarında kullanım için özellikle dayanıklı cihazları kapsayacak şekilde genişletiyor. Soğuk hava depoları, gemiler veya petrol ve gaz endüstrisinde kullanım için ideal bir kullanım sağlayan Simatic HMI TP700 ve Simatic HMI TP1500 Comfort Outdoor Panelleri, IP65 koruma derecesine sahip bir UV-korumalı cihazla donatıldı. Yeni cihazlar, hemen hemen her ortamda ve endüstride, eksi 30 ile artı 60 derece Santigrat arası geniş bir sıcaklık yelpazesinde ve hava nemi yüzde 90’a varan ortamlarda kullanılabiliyor. 16:9 görüntü oranına ve 16 milyona varan renge sahip yüksek çözünürlüklü ve günışığında okunabilir 7” veya 15” geniş ekranlar ayrıca karmaşık süreçleri görüntüleyebiliyor. Görüntülerin, yönetilebilir ve ayrıntılı bir şekilde yerleştirilmesine izin veriyor. Parlaklığın yüksek oranda azaltılması, geniş okuma açıları ve otomatik karartma, güvenilir ve kolay operatör kontrolü ile izleme sağlıyor. Bu ise kullanıcının, hava değiştiğinde veya değişen ışık koşullarında bile verileri güvenli bir şekilde okuyabilmesini sağlıyor.

Tesisteki alanın optimum kullanımı veya özel makine tasarımları için paneller dik olarak kurulabiliyor ve çalıştırılabiliyor. Bir güç kesintisi durumunda, neredeyse hiçbir bakım gerektirmeyen Comfort Outdoor Panelleri, tüm aktif arşivlerden hata olmadan çıkmak ve verileri yedeklemek için yeterli enerjiyi depolayarak maksimum veri güvenliği sağlıyor.

Ex2/22, FM Sınıf I Bölüm 2 uyarınca tehlikeli alanlarda kullanım ve gemi uygulamaları için kapsamlı sertifikasyonlar için başvurular bekleme aşamasında bulunuyor. Dokunmatik Paneller, Profinet aracılığıyla otomasyon çözümüne entegre ediliyor ve TIA Portalında Simatic WinCC mühendislik aracı kullanılarak yapılandırılıyor. Diğer Comfort Panelleri için zaten geliştirilmiş olan operasyon ekranları az bir çabayla kullanılabiliyor ve dış mekânlarda kullanım için gerekli ayrıntılarla takviye edilebiliyor. Buna ek olarak, Siemens, zorlu koşullara dayanıklı bu cihazlar için 22 yıllık uzun bir servis ve destek süresi de sağlıyor.

Siemens, Simatic HMI serisindeki yüksek performanslı Comfort Panel sınıfını, uç değer ortam koşullarında kullanım için zorlu koşullara özel olarak dayanıklı Simatic HMI TP700 ve Simatic HMI TP1500 Comfort Outdoor Panelleri cihazları kapsayacak şekilde genişletildi.

www.siemens.com.tr