Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Parker’ın yeni kartuş vanası; güç yoğunluğu ve performansa yönelik standartları yeniden tanımlıyor

Parker’ın yeni kartuş vanası; güç yoğunluğu ve performansa yönelik standartları yeniden tanımlıyor

PAYLAŞ

Parker Hannifin, TFP serisinin bir parçası olarak yeni nesil kartuş vanalara öncülük eden 2 yönlü servo oransal vanayı piyasaya sürdü. Şirketin patentli VCD® aktüatör teknolojisi sayesinde, manşon ve sürgünün yenilikçi tasarımı, daha önce erişilemeyen akış ve basınç düşüşü değerlerine olanak tanır. Sıradan kartuş kısma vanalarına kıyasla verimlilikte artış sağlanması, aynı çıkışa sahip daha küçük nominal boyutların kullanılmasını sağlar, ve böylece kontrol manifold bloklarının boyutlarıyla ilgili gereksinimleri azaltır.

Yeni TFP serisi, uzun yıllar süren yapısal geliştirme çalışmaları ve yoğun bilgisayar simülasyonları sonucunda ortaya çıkmıştır. Vana, genişletilmiş yuva çapı ve ilk kez neredeyse tamamen DIN boşluğunu kulanan yönlendirmeli delikleri olan basınç dengelemeli bir manşona sahiptir. Bu, maksimum 420 bar basınçla, kalıp döküm makineleri ve presler gibi zorlu uygulamalarda performansı artırabilen benzersiz yüksek akış değerleri sağlar.

TFP vanalar, manşon ile sürgü arasındaki optimize edilmiş akış nedeniyle, ideal koşullar altında vanasız kontrol manifold blokuna kıyasla sadece biraz daha yüksek basınç farkı değerleri sağlar. Önceki TDP serisinde olduğu gibi, VCD® aktüatörlü, son derece dinamik DFplus kontrol vanası da pilot vana olarak kullanılır. Bu vana, ana popeti aktif olarak konumlandırır, ve böylece çalışma bağlantılarındaki basınç şartlarından bağımsız olarak çalışır.

TFP vananın tepki süresi son derece hızlıdır (örneğin, NG50 boyutu için 18 milisaniye). Hassasiyet, daha yüksek çalışma basıncı ve reaksiyon hızı kombinasyonu; çevrim sürelerini kısaltmak, prosesleri daha stabil hâle getirmek ve hurdaya ayrılma oranlarını minimum seviyeye indirmek için ön koşuldur. Bununla birlikte, her şeyden önce, kontrol manifold blokları çok daha kompakt ve dolayısıyla daha uygun maliyetli olacak şekilde tasarlanabilir, çünkü TFP serisi ile normalde, diğer kartuş vanalara kıyasla tek bir nominal boyuttan tasarruf sağlanabilir.

Vananın güç yoğunluğunu arttırmaya ek olarak, güvenilirliği artırmaya da büyük önem verilmiştir. TFP serisinde konum geri besleme sistemi, bir hidrolik sisteminde meydana gelebilecek olası basınç piklerine karşı korunacak şekilde pilot bölmesine monte edilir.