PAYLAŞ

MET İleri Teknoloji Sistemleri Teknopark İzmir’de sürdürdüğü TÜBİTAK 1507 projesi AR-GE çalışmalarının sonucunda, Poliüretan prosesinde devrim niteliğinde yeniliklere ve yüksek teknolojiye sahip yeni ürününü tamamladı. 

Nümerik kontrollü hidrolik silindirler ile tahrik edilen üst tabla, ve servo motorlar ile hareket ettirilen duvarlara sahip olan ürün, 480 mm ile 1400 mm genişliğe, 900 mm ile 2000 mm uzunluğa, 0 ile 900 mm derinlik ölçülerinin saniyeler içerisinde ayarlanmasına olanak veriyor.

Fikstür duvarları birbirinden bağımsız ölçülere ayarlanabilmesi sayesinde asimetrik ürün üretilebilmesinin yanı sıra, gün içerisinde önceki imalat süreçlerinden dolayı oluşan boyutsal hatalarını nümerik kontrol sayesinde fikstür ölçülerini saniyeler içerisinde ayarlayabiliyor ve ürünlerin hurda olmasının yada kalite kaybının önüne geçilebiliyor.

Siemens Simotion ürünü ile kontrol edilen sistem interpolasyonlu ve senkron hareketlerde en yüksek hassasiyeti sunmakla beraber Pilz akıllı emniyet rölesi ve Leuze ışık bariyerleri ile kategori 4 güvenlik sağlanıyor.

RFID etiket okuyarak kendi kalıbını tanıyan ve otomatik model yüklemesi yapan sistem, otomatik model değiştirme özelliği sayesinde dakikalar içerisinde kalıp değişimini yapıyor.

www.metltd.net