Ana sayfa new products/Yeni Ürünler REDZ markasının CKL serisi Modbus TCP-RTU Gateway Ürünleri

REDZ markasının CKL serisi Modbus TCP-RTU Gateway Ürünleri

PAYLAŞ

Endüstriyel haberleşme ihtiyaçlarına çözümler üreten Z Telemetri firması Dünya’da 70’den fazla ülkede kullanılan REDZ markasının CKL serisi Modbus TCP-RTU Gateway Ürünleri Türkiye’deki müşterileri ile buluşturuyor.

Endüstriyel otomasyon projelerinde halen en çok tercih edilen protokollerden biri olan Modbus protokolünün kullandığı her noktada, bu protokolün RTU ve TCP varyasyonlarının birbirlerine dönüşümünün gerektiği durumlarda CKL serisi esnek ve verimli çözümler sunar.

CKL serisi cihazlar üzerinde hem RS232 hem de RS485 girişleri mevcuttur. Modbus RTU protokolünün kullanıldığı projelerde Modbus RTU client cihazın, Modbus TCP master cihaz ile haberleşmesini, cihazın TCP/IP ağına entegrasyonunu sağlar. CKL serisi cihazın RS485 bağlantısı ile birden fazla Modbus RTU cihaz için dönüşüm yapabilir. Aynı lokasyondaki Modbus RTU cihazlar tek bir CKL serisi cihaz ile TCP/IP entegre olabilir.

Modbus RTU master cihazların kullanıldığı projelrde de bu cihazın TCP/IP ağına entegrasyonunu da sağlar. CKL serisi cihazın web arayüzünde kolayca ayarlar yapılır ve uzak Modbus RTU cihazların TCP IP ve TCP Port bilgileri girilir. CKL serisi cihaz Modbus RTU cihazdan gelen paketleri, yapılan ayarlara göre doğru hedeflere iletir.

CKL serisi cihazlar üzerinden 2 adet ETHERNET portu da mevcuttur, cihaz aynı zamanda Switch görevi de görür. Modbus TCP master cihazların Modbus RTU slave cihazların haberleşmesi için kullanılır.

Ayrıca CKL serisi cihazlar transparan haberleşmeyi de destekler. RS232/RS485 seri haberleşmenin TCP/IP tabanlı haberleşmeye dönüştürülmesi gereken hey projede kullanılabilir. Örneğin uzaktan sayaç okuma projelerinde aynı cihaz protokolden bağımsız olarak transparan olarak çalışacak şekilde kullanılabilir.

Tüm REDZ ürünleri gibi endüstriyel seviyede tasarlanan CKL serisi Modbus TCP-RTU Gateway Ürünleri, geniş sıcaklık aralığında çalışma, geniş gerilim giriş desteği (90 – 265V AC (100 – 370V DC), 47Hz – 63Hz AC ya da 5-60V DC) , DIN raya’a montaj, REDZ Broadband Powerline (BPL) ağına entegrasyon (3 faz giriş, 110V–240V/50-60Hz) gibi özellikleri standart olarak sunar. BPL teknolojisini destekleyen modeller sayesinde mevcut Alçak Gerilim (AG) elektrik hatlarını kullanarak %100 transparan TCP/IP bağlantısı kurulmuş ağların da RF haberleşme ile farklı ağlara entegrasyonu sağlanır.

REDZ markası, Smart Communication ( Akıllı Haberleşme) sloganı ile haberleşmenin her alanında akıllı çözümler üretmektedir. CKL serisi Modbus TCP-RTU Gateway Ürünleri de Enerji sektöründeki SCADA altyapıları, içme/atık su otomasyon sistemleri, tesis içi sensör haberleşmesi gibi Modbus tabanlı haberleşmede protokol dönüşümü gereken durumlarda ya da RS232/RS485 seri haberleşmenin TCP/IP tabanlı medya üzerinden yapılması gerektiği durumlarda hem RS232/485 hem de TCP/IP desteği ile akıllı haberleşme altyapısı sağlar.

Ürün linki: https://redz-sc.com/en/product/ckl-series-modbus-serial-to-ethernet-gateway

Web sitesi linki: https://redz-sc.com/en