PAYLAŞ

Yeni Optisis çözümü konuşlanmayı kolaylaştırırken güvenlik enstrümanlı sistemler için hazırlık zamanını da kısaltıyor. 

Rockwell Automation, endüstriyel prosesler için mühendisliği önceden yapılmış güvenlik otomasyonlu sistem sunan yeni OptiSIS çözümünü tanıttı. Bu sistem küçük ve orta ölçekli proseslere sahip uygulamalar için konuşlanmayı kolaylaştırırken hazırlık zamanını da kısaltıyor.

OptiSIS çözümü, uyumsuz ya da artık kullanılamaz hale gelmiş eskimiş proses güvenlik sistemlerinden yararlanan petrol, gaz, kimyasal ve petrokimya üreticileri için idealdir.

Rockwell Automation, Paket Çözümler program müdürü Mark Eldredge şunları belirtti: “ Özel tasarlanmış yöntemleri kullanarak proses güvenlik sistemini yenilemek ya da bir üst seviyeye yükseltmek masraflı olurken zaman kaybı yaratabilir. OptiSIS çözümü, yüzde 30 oranında hazırlık süresini azaltabilir ve bu şekilde daha hızlı ve maliyet etkinliği olan güvenlik otomasyonlu sistem konuşlanmasını sağlar.”

OptiSIS çözümü, 50 veya 100 G/Ç noktalı güvenlik otomasyon sistem uygulamaları için tasarlanmıştır, ani kapama sistemi, brülör yönetim sistemi ve yüksek doğrulukta basınç koruma sistemi de dahildir. 100 G/Ç noktasına kadar olan uygulamalar için kullanılacak sürüm 2015’in dördüncü çeyreğinde piyasaya sunulacak.

Rockwell Automation Sistemler ve Çözümler küresel teknoloji direktörü Allan Rentcome şu şekilde konuştu: “Rockwell Automation paket çözümleri, endüstriyel proseslerin kapasite boşluklarını doldurabilmek ve kendi işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelebilmelerine yardımcı olmak için tasarlanır. OptiSIS çözümü ile birlikte şimdi endüstriyel prosesler, tarih boyunca yatırım açıklaması için oldukça küçük olabilecek güvenlik uygulamaları için paket bir çözüme sahipler.”

Rockwell Automation Görsel

Mühendisliği önceden tamamlanmış OptiSIS çözümü genel mühendislik zamanını kısaltacak ve herhangi bir programlama ihtiyacını ortadan kaldıracak şekilde kuruluma, kablolamaya ve yapılandırmaya hazır olarak teslim edilir. Kullanıcıların tek yapması gereken sistem sebep-sonuç grafikli ara yüzüne mantık senaryolarını girmektir. Konfigürasyonlar test edilmiştir ve orijinal güvenlik fonksiyonları gerekliliklerine karşı doğrulama ölçütü olarak saklanabilir ya da daha sonraki bir tarihte sistemi bilinen bir duruma geri döndürmek için kullanılabilir.

Esnek girdi ve çıktılar sistemin farklı birliklerdeki dijital ve analog G/Ç türlerine uyum sağladığını gösterir. Ek olarak, tek G/Ç ve hatadan toleranslı (çift) G/Ç sürümleri farklı yedeklilik ihtiyaçlarını karşılamak için uygundur.