Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Samsung TV Ailesini IoT’e Hazırladı

Samsung TV Ailesini IoT’e Hazırladı

PAYLAŞ

Samsung Electronics, tüm 2016 akıllı TV serisinin Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) hazır olacağını duyurdu. Ayrıca kullanıcıların akıllı cihazlara ve IoT hizmetlerine bağlanmasına, bu hizmetleri yönetmesine ve kontrol etmesine olanak tanıyan açık bir platform olan SmartThings ile tüm 2016 yılı akıllı TV ailesi bağlı olacak.

Samsung’un tüm 2016 SUHD TV’leri IoT aktarma merkezi teknolojisini sayesinde akıllı ev sistemlerinin tamamını kumanda edebilecek. Samsung, 2016 SUHD TV’ler için SmartThings ile kendi IoT aktarma merkezi teknolojisini geliştirerek önemli bir yeniliğe daha imza attı.

SUHD TV’ler, Samsung cihazları ve SmartThings sensörlerinin yanı sıra 200’ü aşkın SmartThings uyumlu cihaza bağlanabiliyor ve bu cihazları kumanda edebiliyor. Bunlar arasında çok çeşitli yüksek kalite üçüncü parti üreticilerin bağlı ışıklarından ve kilitlerinden termostatlarına, kameralarına kadar her çeşitten cihaz yer alıyor. SmartThings uyumlu cihazlar ile tam bağlantı desteği için yalnızca SmartThings Extend USB adaptörü yeterli oluyor.

CES 2016’da Samsung, geleceğin televizyonunu sergiliyor ve Samsung’un Akıllı TV’lerinin nasıl IoT ekosistemini genişletmenin merkezinde yer aldığını gösteriyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “2016 Akıllı TV serisi, tüketicilere yeni olanaklar sunacak ve IoT hazır TV’leri ilk piyasaya süren şirket olarak Samsung’un pazar lideri konumunu pekiştirecek” dedi.

SmartThings CEO’su ve Eş Kurucusu Alex Hawkinson ise “SmartThings teknolojisi ile çalışan Samsung Akıllı TV’ler ile milyonlarca haneye ulaşma olanağımız var,” dedi ve devam etti: “Bu teknolojiyi şu anki ev gereçlerine uygulamak, herkesin akıllı bir evin avantajlarını deneyimlemesini çok kolaylaştıracak, ileriye dönük büyük bir adım” şeklinde konuştu.

SmartThings ile tüm cihazlara kolay bağlantı

SmartThings, tüketicilerin çok sayıda bağımsız uygulama ile tek tek cihazları kumanda etmek zorunda kalmaktansa, akıllı cihazlarının tamamına akıllı telefonlarından ve SUHD TV’lerinden erişmesine olanak tanıyor. SmartThings uygulaması ile kullanıcılar tek bir basit kullanıcı arayüzü üzerinden akıllı ev cihazlarının ve hizmetlerinin tamamına kolaylıkla bağlanıp bu cihazları yönetebiliyorlar.

Örneğin Samsung Akıllı TV’lerine bağlı bir dış mekan kamerası ile tüketiciler, gelen ziyaretçilerini kontrol edebilir ve doğrudan koltuklarından ön kapıyı açıp açmamaya karar verebiliyorlar. Evin dışında bir hareket algılandığında ise hareket sensörü de uyarıları doğrudan TV ekranında açarak ister evde ister dışarıda olsunlar daha fazla güvenlik sağlıyor.