Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Schneider Electric 30kW InRow™ Veri Merkezi Soğutma Çözümünü Tanıttı

Schneider Electric 30kW InRow™ Veri Merkezi Soğutma Çözümünü Tanıttı

PAYLAŞ

Schneider Electric, EcoStruxure™ uyumlu soğutma portföyünü, 30kW InRow™ DX çözümü ile genişlettiğini duyurdu. 300mm yarı kabin formatında erişebilir olan bu veri Merkezi soğutma çözümü, Pazara verimlilikte liderlik ediyor ve veri merkezlerinin yükselen yoğunluğuna karşı doğru adres olarak karşımıza çıkıyor.

Veri merkezlerinin konsolidasyonu ve modernizasyonu doğrultusunda soğutma çözümlerinin daha küçük yer kaplayarak daha fazla soğutma kapsitesi vermesi ve anlık veri merkezi yüklerine göre esnek kabiliyeti ile adapte olabilmesi giderek ihtiyaç haline geldi. 30 kW InRow DX, veri merkezlerinin yenilenmesi, güçlendirilmesi veya herhangi bir IT ortamı için ideal bir çözümdür. Güçlü kompakt ölçüsü ve enerji verimli dizaynı sayesinde InRow DX, gelecek nesil küçük ve orta ölçekli veri merkezleri için çok yönlü ve öngörülebilir soğutma sistemidir. Edge (Sınır Bilişim) ve Kurum ortamları için de en yerinde seçenektir.

30kW InRow DX’in sağladığı faydalardan bazıları şunlardır;

•Soğutma Yoğunluğu : Önceki modeline kıyasla 3x fazla kapasite sağlar. Bu da daha az soğutma cihazı ve daha çok IT ekipmanı için yer kalıyor demektir.

•Yüksek verimlilik : Kullandığı verimli kompresör ve fanlar sayesinde operasyonel maliyetlerinizi (OpEx) azaltır ve diğer IT ekipmanlarına daha fazla güç bırakır.

•Esnek dizayn : Yaygın kurulum zorluklarına ve beyaz alanın içindeki azalan servis ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verir.

•Değişken kapasite : Değişken hızlı kompresör sürücüsü, güncel termal ihtiyaca göre soğutma yükünün de adapte olmasına izin verir.

•Maliyet kazancı : Cihazın az akım çekmesinin tesiri ile elektriksel altyapı yatırım maliyerlerini (CapEx) düşürür.

•EcoStruxure™ Hazır : Ekipman performansının ve 7/24 durumunun uzman servis bürosu tarafından global izlenebilirliği ile kolay yönetim.

Schneider Elektrik Soğutma Genel Müdür Yardımcısı Ben Smith: “Eğer konsolidasyon, modernizasyon veya veri merkezinizi genişletiyorsanız ve yeni gelecek işlemcilerin oluşturacağı ısı profilini yönetmek konusunda sıkıştıysanız, yeni çok yönlü 30kW InRow DX sizin için en ideali. Güçlü kompakt yapısı ve eşsiz verimliliği ile 30kW InRow aynı soğutma kapsitesi ihtiyacında daha az soğutma ürünü kullanmanıza olanak tanır” şeklinde konuştu.