Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Schneider Electric Galaxy 300 UPS’i Genişletti

Schneider Electric Galaxy 300 UPS’i Genişletti

PAYLAŞ

Schneider Electric, artık 60 kVA ve 80 kVA modellerini de içeren Galaxy™ 300 kesintisiz güç kaynağı (UPS) sisteminin genişlediğini duyurdu. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ticari binalar ve küçük sunucu odalarına sahip teknik tesisler için ideal olan Galaxy 300 60 kVA ve 80 kVA UPS sistemleri, iş açısından kritik uygulamalar sırasında kesintileri ve veri kaybını önlemek için sağlam, kurulumu kolay ve uygun maliyetli bir yapılandırmada verimli ve güvenilir trifaze güç koruması sağlıyor. Yeni UPS sistemleri ayrıca, kullanıcıların güç verimliliği ve tam yükte yüzde 3,5’tan az akım toplam harmonik bozulumuyla, işletim ve soğutma maliyetlerini de azaltmalarını sağlıyor.

Schneider Electric Global Ürün Müdürü Sam Wu Galaxy™ 300’ün tanıtımında, alt ve orta seviyeli güç kullanıcıları ve kanal ortaklarının, daha fazla güç kullanılabilirliği, güvenilirlik, yönetilebilirlik ve kolaylık sağlayan bir sisteme ihtiyaçları olduğunu ifade ederken, “60 kVA ve 80 kVA modellerinin eklenmesiyle Galaxy 300 10 – 80 kVA UPS portföyü, farklı sektörlerden kurumlar için tasarlanmıştır ve kolaylaştırılmış kurulum, yönetim ve bakım özelliklerinin yanı sıra sezgisel bir arayüz sayesinde gelişmiş verimlilik ve kullanım kolaylığıyla sınıfının en iyisi UPS’i sunarak doğrudan müşteri ve ortakların ihtiyaçlarına yanıt veriyor” şeklinde konuştu.

Galaxy 300 10 – 80 kVA portföyü, çalışma süresi ve kullanılabilirliği güvence altına almak için bir veya iki bağımsız güç kaynağının standart kurulumuna olanak tanıyor ve giriş ve çıkış arasında sıfır aktarın süresiyle gerçek bir yalıtım sağlamak için çevrimiçi çift dönüştürme topolojisini kullanıyor. Yüzde 100 değere sahip dahili statik bypass anahtarı, aşırı yük durumunda güç kaynağına yük aktarımı sağlayarak kesintiyi önlüyor. Bağlı ekipman, sistem yedekliliğini artırmak için iki paralel UPS ünitesinden beslenebiliyor. Buna ek olarak sistem, kullanıcılara 10 dakikaya kadar çalışma süresiyle entegre batarya yedekleme veya kabin üzeri harici bataryalar veya harici kabinler için dört saate kadar çalışma süresi sağlayan sağlam şarj cihazı seçenekleri sunuyor.

Kullanım kolaylığı için tasarlanan Galaxy™ 300, kullanıcıları güç gereksinimlerini, basit web/basit ağ yönetim protokolü arayüzü üzerinden, yerinde veya uzaktan izleme ve yönetme becerisine sahip kılıyor. Okuması kolay ve üst düzeyde grafik kullanıcı arayüzü mimik şemaları ve sesli alarmlar sağlarken ve aynı zamanda18 farklı dil seçeneği sunuyor.

Galaxy 300 10 – 80 kVA UPS sistemleri, kurulum kolaylığı sağlayan çok sayıda özelliğin yanı sıra, sistemin kullanım ömrü boyunca uyumluluk, bakım ve servis kolaylığı sağlayan araçlarla donatıldı. Erişilebilir bir bakım bypass’ı, sistemin her parçasının güç kesintisi olmadan tamamen yalıtılmasını ve sistemin itilerek açılan kapıları ve kayar panelleri sıkışık alanlarda bakım kolaylığı sağlıyor. Kurulum süresinden tasarruf sağlayan kompakt, geniş veya dar kule yapılandırmaları yeni veya mevcut tesislere kolaylıkla eklenebiliyor ve tüm kablo bağlantıları kolayca tanımlanabiliyor. Adım adım rehberlik ve sezgisel menü ekranları hızlı kurulum ve sistemde gezinmeye olanak tanıyor.

Sistemin ek özellikleri ise şöyle:

  • Bir veya iki bağımsız güç kaynağının kurulumuna olanak veren çift şebeke girişi
  • Kabloların, devre kesicilerin ve jeneratörleri fazladan boyutlandırma ihtiyacını ortadan kaldıran güç faktörü düzeltilmiş giriş
  • Entegre ve harici bataryalar bulunan UPS sistemleri için çalışma süresi seçenekleri
  • Zahmetsiz güç dağıtımı için üçe üç ve üçe bir fazlı güç yapılandırmaları kullanabilme özelliği
  • Tehlikeli Maddelerin Kullanımının Kısıtlanması (RoHS) uyumluluğu