PAYLAŞ

Schneider Electric, 2015 yılı “Sektör için Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmellik Ödülleri (Global System Integrator Alliance Partner Excellence Awards for Industry) kazananlarını açıkladı. 6 kategoride dağıtılan ödüller, gelir artışı sağlayan, yenilikçi teknik çözümleri hayata geçiren, sertifikasyonlarını Schneider Electric teklifleri ile ilerleten ve sanayi ve altyapı müşterilerinin kritik teknik ve iş zorluklarını gidermeye yardımcı olan sistem entegratörlerine verilirken, bu yıl Yılın Küresel PES Ortağı dalında ödülü Türkiye’den Geotek firması aldı.

PES (Process Expert System), Schneider Electric’in yeni ve yenilikçi proses otomasyon sistemidir. Bu sistem, PLC/SCADA ve DCS dünyalarının en iyilerini bir araya getirerek günümüz üretim tesislerinin taleplerini ve büyüyen enerji yönetimi gereksinimlerini karşılar.

Enerji ve proses verilerini tek bir sistemde toplayarak, son teknoloji ürünü bu mimari ile enerji tüketimi ve israfını azaltabilir, böylece proses verimliliğinizi gerçek zamanlı olarak ve olumlu bir şekilde etkileyebilirsiniz. PlantStruxure PES, tesisinizin kurulmasını hızlandırarak ve projenin içerdiği riskleri minimize ederek mühendislik süreci boyunca toplam verimliliği artırır.

Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmellik Ödülleri ile iş ortaklarının Schneider Electric’e ve müşterilerine olan sadakatini ve bağlılığını kutluyan Schneider Electric İş Ortakları Global Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Herve Lemaire “2015 mali yılı için onurlandırdığımız ve ödüllendirdiğimiz Alliance iş ortaklarımız, sistem entegratörleri topluluğu genelindeki mükemmellik standardını belirliyor. Biz işimizi, müşterilerimizin en son teknoloji fırsatlarından yararlanmasına yardımcı olacak şekilde geliştirmeye devam ediyoruz ve bu yıl birlikte başardığımız her şey için adaylara, kazananlara ve tescilli ve stratejik Sistem Entegratörü Alliance iş ortaklarımıza teşekkür ederiz” dedi.

2015 yılı Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmelik Ödülleri kapsamında Yılın Küresel PES Ortağı seçilen Türkiye’den Geotek firması, Türkiye’deki ilk brownfield PES projesini tamamlayarak sistemin sadece bir hafta içinde devreye alınmasını sağlaması ile bu ödüle layık görüldü.

Geotek’in Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmelik Ödülü alması ile ilgili olarak konuşan Schneider Proses Otomasyon Direktörü Esin Gül “ Yılın Küresel PES Ortağı olarak alınan bu ödül, SE Türkiye’nin proses otomasyon verdiği önemin en büyük göstergesi ve gelecek projelerimiz için iyi bir referans olacaktır“ dedi.

Schneider Electric’in kendilerini bu ödüle layık görmelerinden dolayı büyük gurur duyduklarını belirten Geotek Genel Müdürü Erhan Denizeri SE ile birlikte çalışmanın her zaman bir ayrıcalık olduğunu, gerek teknik destek gerek gelişen teknolojinin nabzını tutan yenilikler ile SE’in kendilerini her zaman desteklediğini belirtti.

Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmelik Ödülleri kapsamında bu yıl “İş Geliştirme Ödülü”nü uzmanlığı, gerçekleştirdiği iş büyümesi ve Schneider Electric’e olan sadakati nedeniyle üst üste ikinci yıl bu ödüle layık görülen Rusya’dan Sertifikalı Alliance iş ortağı olan Sintek firması alırken, Yılın Sertifikalı Uzmanı kategorisinde ise Brezilya’daki Infoeng Automacao’da çalışan bir PlantStruxure Sertifikalı Uzmanı olan Marco Aurelio dos Santos Coghi kazandı. 2015 yılı boyunca PlantStruxure sınavlarından en iyi sonuçları alan mühendis olması nedeniyle Yılın Sertifikalı Uzmanı seçilen Coghi, PlantStruxure teklifindeki mühendislik uzmanlığını göstererek üstün başarısını aldığı ödül ile pekiştirdi.

Schneider Electric tarafından dünya çapında yapılan değerlendirmeler sonucu verilen ödüller kapsamında Tayland’dan ASEFO Co. Ltd. 2015 yılında Gıda ve İçecek sektörü için sunduğu yenilikçi çözüm ile Teknik Uzmanlık Ödülü’nü, Rusya’dan Nefteavtomatika Yılın Küresel PlantStruxure Ortağı ve Kosta Rika’dan Servicios de Automatización ile Suudi Arabistan’dan Giza Arabia firmaları ise Yılın Küresel Telemetri Ortağı ödüllerini kazandılar.

Ödül kazananlar, ABD’nin Louisiana eyaletinin en büyük şehri olan New Orleans’ta gerçekleştirilen CONNECT 2016 otomasyon toplantısında düzenlenen özel bir törenle onurlandırıldılar.