Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Schneider Electric’te Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı’na Mehmet Özalp Atandı

Schneider Electric’te Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı’na Mehmet Özalp Atandı

PAYLAŞ

Schneider Electric’te, uzun yıllardır şirket bünyesinde önemli sorumluluklar üstlenen Mehmet Özalp, Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Mehmet Özalp, aynı yıl girmeye hak kazandığı Marmara Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Almanca İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans Programını 2002 yılında tamamladı.

Kariyerine, 1997 yılında Siemens’te başlayan Özalp, 2004 yılında Schneider Electric Ailesi’ne Proje Müdürü olarak katıldı ve daha sonra sırasıyla, İstanbul Bölge Satış Müdürlüğü, Marmara Bölge Satış Müdürlüğü, Makina Otomasyonu Çözümleri Yöneticiliği ve Marmara Bölgesi Satış Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Özalp son olarak, OEM Satış Direktörü olarak çeşitli görev ve sorumluluklar almaktaydı.

Schneider Electric’te Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Özalp, aynı zamanda Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdürmektedir. Enerji Otomasyonu, Endüstriyel Otomasyon, Orta Gerilim ve Alçak Gerilim Tesisleri, OEM, ve Endüstri İş Birimleri ile Satış ve Dağıtım Kanallarında önemli uzmanlığa sahip olan Mehmet Özalp, iş hayatındaki başarılarının yanı sıra çok sayıda teknik yayın, eğitim, seminer ve konferansa katkı sağlayarak bilgi birikimini ve deneyimlerini sektörle paylaşmayı sürdürmektedir.

Almanya’nın Karlsruhe kentinde 1973 yılında dünyaya gelen Özalp evli olup, Almanca ve İngilizce dillerini çok iyi derecede bilmektedir.