Ana sayfa Hot topıcs/Güncel SENSOR+TEST FUARI BU YIL YEPYENİ BİR GELECEK VİZYONU ÇİZECEK

SENSOR+TEST FUARI BU YIL YEPYENİ BİR GELECEK VİZYONU ÇİZECEK

PAYLAŞ

Test, Ölçüm ve Sensör teknolojilerinin en büyük buluşması SENSOR+TEST Fuarı bu yıl 25-27 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg kentinden gerçekleştirilecek. Fuarın organizatörü AMA Service GmbH’nin genel müdürü Holger Boedeker www.automationtr.com ‘un sorularını yanıtladı.

The largest event of Test, Measurement and Sensor technologies SENSOR+TEST Fair will be organised between 25-27 June in Nürnberg, Germany. We interviewed with Holger Boedeker, AMA Service GmbH Managing Director(event organiser).  

1 – SENSOR+TEST 2019 Fuarı’nın odak noktaları ve sürprizleri nelerdir?

What are the focuses and surprises of SENSOR+TEST 2019 Fair? 

Çok yönlü sergi programına ek olarak, “Süreç Otomasyonu için Sensör ve Ölçüm Teknolojisi” özel başlığı da bu yıl öne çıkıyor. Bu büyüleyici uygulama, onlarca yıl önce SENSOR + TEST’in çekirdeği idi ve yıllar içinde büyümesinin temeliydi. Yanıt, bugün katılımcılarımızın hala bu konuda yoğun bir şekilde çalıştığını gösteriyor. Ücretsiz dersler de dikkat çekici bir konu ve bu konudaki özel ortak kabin neredeyse tamamen rezerve edildi. Planlanan rehberli tura birçok katılımcı da katılıyor. Özel konuya ek olarak, SENSOR + TEST bir kez daha fuar standlarındaki sunumların ötesinde uzman bilgisi aktarıyor. Şimdiye kadar, forum programlarında halihazırda 60’dan fazla makale var. Hepsi AMA uzmanları tarafından kalitelerini sağlamak için gözden geçirilir ve üçte birinden fazlası İngilizce olarak sunulur.

Bizim için bile şaşırtıcı olan, katılımcıların SENSOR + TEST 2019’da sunmuş oldukları, duyurdukları çok sayıda ürün haberleri ve yenilikçi hizmetlerdir. Fuara bir ay kala www.sensor-test.com veritabanında 400’den fazla haber bülteni var. Ayrıca, SENSOR + TEST 2019’u ziyaret etmenin ne kadar faydalı olduğunu ve Nürnberg’e gitmeden önce herkesin çevrimiçi olarak kolayca kontrol edebileceği konusunda çok iyi bir gösterge.

In addition to the versatile exhibition program, the special topic “Sensor and Measuring technology for Process Automation” stands out this year. This fascinating application was the nucleus of the SENSOR+TEST decades ago and was the base for its growth over the years. The response shows that our exhibitors today are still working intensively on this topic. It is a highlight in the free lectures and the special joint booth on this topic is almost fully booked. Many exhibitors are also involved in the planned guided tour. In addition to the special topic, the SENSOR+TEST once again conveys expert knowledge far beyond the presentations at the exhibition booths. So far, we already have over 60 papers in the forum programs. All are reviewed by AMA senior specialists to ensure their quality and more than a third of them are presented in English.

Surprising even for us is the enormous number of product news and innovative services the exhibitors have already announced to present at SENSOR+TEST 2019. One month before the show the database of www.sensor-test.com contains already more than 400 news releases. They are also a very good indicator how useful a visit at the SENSOR+TEST 2019 is because everybody can check them easily online in advance of the journey to Nuremberg.

2 – Özellikle Türkiye ve Orta Doğu ülkeleri yeni teknolojiler ve Endüstri 4.0 için büyük fırsatlar barındırıyorlar. Bu bağlamda fuarınız katılımcılara ve ziyaretçilere ne gibi imkanlar sunuyor?

Especially Turkey and some Middle East countries have a great potential for industrial technologies and Industry 4.0. What opportunities do you supply for visitors and exhibitors? 

Öncelikle, lütfen daha önce bahsedilen SENSÖR + TEST 2019’un özel konusuna dönmeme izin verin. Gelecek yıl, genel olarak durum izleme için sensör ve ölçüm teknolojisi üzerinde durulacak. Her iki konu da kullanıcılara makineleri, fabrikaları ve tesisleri dijital dünyaya nispeten daha az çaba sarf ederek dönüştürmek için çok iyi fırsatlar sunuyor. Bu, özellikle zaten faaliyette olan tesislerin rekabet gücünü artıracaktır. Katılımcılar için ortak pavyonlarıyla birlikte özel temalar, SENSÖR + TEST’in kapasitesini test etmek için oldukça uygun fiyatlı bir olanak sunuyor. Uluslararası bir fuar olarak, katılımcılarımızın yaklaşık % 40’ı ve ziyaretçilerimizin % 25’inden fazlası yurtdışından geliyor. Türkiye ve Orta Doğu’dan katılımcı sayısını daha da artırmak ve yerel pazara giren şirketleri desteklemeyi umuyoruz.

Aynı durum, SENSOR + TEST’e 2020’den itibaren eşlik edecek olan yeni Sensör ve Ölçme Bilimi Uluslararası Konferansı SMSI’ya katılım için de geçerlidir. Özellikle genç bilim insanları ve yeni girişimciler, burada en son teknolojiye sahip bilimsel bilgilerle en iyi bağlantıyı bulacaklar.

Holger Boedeker, AMA Service GmbH Genel Müdürü(Managing Director)

First, please allow me to return to the special topic of the SENSOR+TEST 2019, which has just been mentioned. Next year, the focus will be on sensor and measuring technology for condition monitoring in general. Both topics offer users very good opportunities to bring machines, plants and sites into the digital world with comparatively little effort. This will especially increase the competitiveness of facilities already in operation. For exhibitors, the special themes with their joint pavilions offer a very reasonably priced possibility to test the capability of the SENSOR+TEST. As an international trade fair, around 40% of our exhibitors and more than 25% of our visitors come from abroad. We would like to further increase the number of participants from Turkey and the Middle East and look forward to supporting the companies entering the local market.

The same applies explicitly to the participation in the new Sensor and Measurement Science International Conference SMSI, which will accompany the SENSOR+TEST from 2020 onwards. Especially young scientists and start-up entrepreneurs will find best contact to state-of-the-art scientific knowledge there.

3 – Türkiye’de bulunan profesyonellere hangi mesajları iletmek istersiniz?

Which messages do you want to send to Turkish professionals?

Kişisel ölçüm, test veya izleme görevlerinizi yönetmek için en uygun çözümü sağlamak için SENSOR + TEST 2019 fırsatını kullanın. Gelecekteki yeniliklerinizin uygulanması için geniş kapsamlı umut vaat eden fikirler sizi bekliyor. Sizleri 25 – 27 Haziran tarihleri arasında Nürnberg’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız ve güvenli yolculuklar ve başarılı bir fuar ziyareti diliyoruz.

Take the opportunity of SENSOR+TEST 2019 to secure the optimal solution for managing your individual measurement, testing or monitoring tasks. A broad range of promising ideas for the implementation of your future innovations is waiting for you. We are looking forward to welcoming you in Nuremberg from 25 to 27 June and wish you a safe journey and a successful trade fair visit.