PAYLAŞ

Siemens, XR-500 ürün serisindeki güçlü Ethernet anahtarlarına bir yenisini ekledi: Scalance XR526-8C. Bu cihaz pek çok farklı ağ bileşenine uyumlu çalışıyor ve otomasyon ile ofis ağları arasında bağlantı kuruyor. İçinde 24 Gigabit port, iki adet 10 Gigabit port ve entegre ağ bölmelerinin olmasına karşın, Scalance XR526-8C Ethernet anahtarının yüksekliği sadece 44 mm; böylece kontrol kabininde önemli bir yer tasarrufu elde ediliyor. 10 Gbps için ayrılmış iki ek SFP slotu sayesinde cihazın performansı 44 Gbps’ye kadar çıkabiliyor. Fansız tasarım ve yedekli güç kaynağı yüksek düzeyde erişilebilirlik sunuyor. 19-inç raklara yönelik bu kısmen-modüler anahtar, üzerindeki Key-Plug ile Layer 3 anahtarlamayı destekliyor ve yüksek performanslı tesis ağlarında esnek bir şekilde kurulabiliyor. Kullanıcılar, kolay konfigürasyon ve diagnostik için bu anahtarı her türlü standart ağ yönetim sistemine (örneğin Sinema Server) ve TIA Portaline entegre edebiliyor.

Üzerinde bulunan sekiz adet kombo port, seçeneği sayesinde Scalance XR526-8C pek medya modül bağlanabiliyor. Bu switch, tüm Scalance X switchlere ve ofis ortamındaki bütün standart ağ cihazlarına uyumlu çalışıyor.

Siemens Scalance serisi bu yeni switch; Scalance XR524-8C, Scalance XR528-6M ve Scalance XR552-12M modellerini tamamlıyor. Scalance XR-500 ürün serisi, elektrikli ve optik hat, ring ve yıldız topolojilerinin konfigürasyonu için yüksek performanslı, tam ve kısmen-modüler Ethernet switchler sunuyor. Bu swtichler tesislerin farklı bölümleri ve dağıtık saha cihazları arasındaki iletişim ağını yönetmenin yanı sıra tesislerde yüksek düzeyde erişilebilirlik de sağlıyor.