PAYLAŞ

STAUFF, yeni STAUFF Connect serisine ait ürünleri çevrimiçi CAD veri tabanına ilave etme çalışmalarını başarıyla tamamladı. Çevrimiçi veri tabanı, yeni boru bağlantıları programı ile zenginleştirildi.

Kullanıcılar, www.stauff.com/cad adresinde ücretsiz kayıt olmak suretiyle, çevrimiçi veri tabanında diğer ürün grupları için sunulan dosyalara ek olarak, 2.800’den fazla boru bağlantısı ve aksesuarın 3B modellerine ve 2B çizimlerine de artık sınırsız erişebilecekler. Veri tabanına erişim, kullanıcı kaydını tamamladığı an otomatik olarak ve beklemeksizin sağlanıyor. 24° kesici halka ve konik sızdırmazlık bağlantıları, 37° flanş bağlantıları, hidrolik vanalar, sızdırmazlık tapaları ve dişli redüksiyonu bileşenleri dâhil olmak üzere, STAUFF Connect program kataloğunda bulunan tüm ürünlere ait dosyalar artık veri tabanından indirilebiliyor.

Kullanıcılar, STAUFF Connect ürün serisine ait 2.800’den fazla boru bağlantısı ve aksesuarın 3B modellerine ve 2B çizimlerine artık www.stauff.com/cad adresi üzerinden ücretsiz olarak doğrudan erişebiliyor.

Sunulan özgün CAD dosyaları, önde gelen tüm tasarım yazılımları (ör. SolidWorks, Catia, Pro/E, Inventor, AutoCAD) ile uyumlu olup, tarafsız veri formatlarının (ör. DWG, DXF, IGES, STEP) birçoğu da destekleniyor. Sayfada sunulan animasyonlu “canlı ön izleme” özelliği, doğru parçaların seçiminde kolaylık sağlıyor.

Tasarım ve tedarik süreçlerinde tak kullankolaylığı

Tasarımcı, sadece ölçme ve çizme işlemlerini yapmaktan tasarruf etmekle kalmıyor, istenilen sonuçları tam olarak veremeyen yabancı dosyalar kullanmaktan da kurtuluyor. STAUFF’un bu hizmetinin önemli bir özelliği de şu: Veri tabanındaki tüm CAD modelleri, parçaların montaja hazır son hâlleriyle sunuluyor; yani her ürünün vidalama parçası, sızdırmazlık elemanları, kesici halkaları ve başlık somunu birbirleriyle ilişkili olarak doğru konumlarında bulunuyor ve istenilen bileşenler gerektiğinde CAD yazılımında görünmez hâle getirilebiliyor. Bu özellik, geliştirme sırasında belli bileşenlerin değiştirilmesi veya başka bileşenlerle bir araya getirilmesi gerektiğinde, zamandan ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca, her ürünün üretici (STAUFF) ve sipariş bilgisi de ürünün CAD modeli ile ilişkilendirilmiş olduğundan, ürünler kolayca parça listesine eklenip satın alma birimine iletilebiliyor. Bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için, ihtiyaç durumunda www.stauff.com/cad adresi üzerinden üretici ile doğrudan iletişime geçmek de tabii ki mümkün.

Sayfada sunulan animasyonlu “canlı ön izleme” özelliği, doğru parçaların seçiminde kolaylık sağlıyor. Veri tabanındaki özgün CAD dosyaları, genelgeçer tüm tasarım yazılımları ve tarafsız veri formatlarının çoğu ile uyumlu.

STAUFF, müşterilerine sunduğu bu hizmeti sadece boru bağlantıları ve aksesuarları için değil, büyüyen ürün programına yönelik olarak da sağlamakta: Tasarım üzerinde çalışan kullanıcılar, www.stauff.com/cad adresi üzerinden ör. boru ve hortum kelepçelerinin, vidalı kavramaların, manometrelerin ve tank ve depo aksesuarlarının CAD modellerine erişebiliyor. Tek bir üreticinin ürünleri ile yapılan hidrolik hat ve tesislerin tasarımında bu sayede en ideal koşullar sağlanabilmekte.